Не міг дихати носом: львівські медики прооперували хлопця з Самбора із вадою обличчя | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не міг дихати носом: львівські медики прооперували хлопця з Самбора із вадою обличчя
15 Серпня, 12:50

Не міг дихати носом: львівські медики прооперували хлопця з Самбора із вадою обличчя

У Львівській обласній дитячій лікарні «Охмадит» медики прооперували хлопця з розщілиною губи і піднебіння. Через цю ваду юнак навіть не міг дихати носом. Про це розповіли у лікарні.

18-річний Костянтин родом із Самбора. Він народився із розщілиною губи і піднебіння. Лікарі прооперували його у надто ранньому віці. Зважаючи на те, що у хлопця були щільні і деформуючі рубці –  операція пройшла дуже травматичною. Відтак, у 18-річного юнака щелепа була розміром 5-річної дитини.

Водночас, це викликало деформацію перегородки носа у хлопця. Він не міг дихати носом. Крім того, була і деформація зовнішнього носа. Тому Костянтина скерували до львівських медиків.

«Під час першої операції у березні хлопцю зробили дистракцію верхньої щелепи. Вдалося на максимальну відстань витягнути верхню щелепу. Ми досягли прекрасного результату – півтора сантиметри. Це неможливо було зробити ортодонтично. Під час другої операції ми зняли дистрактор. Також зробили відкриту риносептопластику. Тобто, сформували перегородку носа і зовнішній ніс повністю», – зазначили медики.

Мама Костянтина Марія розповідає, що результат виявився блискавичним. Вона уже не вірила, що вдасться щось зробити, адже сім’я зверталась до багатьох медиків, однак вони не могли їм допомогти.

Зараз Костянтин продовжуватиме лікування в ортодонта. Це дасть можливість збільшити верхню щелепу. Згодом, за результатами реабілітації лікарі будуть визначати чи потрібна Костянтину ще одна операція.

Відео