Не міг дихати та говорити: львівські лікарі повернули 6-річного хлопчика після ДТП до повноцінного життя | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не міг дихати та говорити: львівські лікарі повернули 6-річного хлопчика після ДТП до повноцінного життя
12 Серпня, 11:37

Не міг дихати та говорити: львівські лікарі повернули 6-річного хлопчика після ДТП до повноцінного життя

Львівські лікарі зуміли повернути до повноцінного життя 6-річного хлопчика зі Закарпаття. Ще у січні дитина зазнала численних травм після ДТП. Тоді медикам вдалося його врятувати, але хлопець втратив можливість дихати самотужки та говорити. Аби виправити це, у Львові провели унікальну операцію під керівництвом польського професора Ярослава Шидловського, повідомила вчора, 11 серпня, ТСН.

Цю операцію лікарі провели два місяці тому. Застосовували технологію, яку жартома називають «біблійною».

«Як з Адама взяли ребро і створили Єву, то тут взяли хрящ з ребра хлопчика і через зовнішній розріз на шиї ввели в місце рубця. Просвіт для дихання суттєво збільшився», – пояснює завідувач ЛОР-відділення лікарні ОХМАТДИТ Федір Юрочко.

У лікарню хлопець потрапив у січні, коли 20-ти річний водій не впорався з керуванням на слизькій дорозі і збив його з мамою.

«Він навіть не дихав. Поки ми чекали «швидку», треба було робити щось. Робила штучне дихання. Я не вміла це робити, робила 2 качка, 1 вдох, машинально», – пригадує мама Михайлика Вікторія Панющик.

У хлопчика було безліч травм – розірвана легеня, поламані руки і кістки черепа, втрата слуху та параліч обличчя. Майже три тижні він був у реанімації на апараті штучної вентиляції легень. Коли прийшов до тями – не міг дихати через рубець, який утворився на гортані після інтубаційної трубки, і стягнув голосові зв’язки. Виправляти це взялися львівські фахівці.

«Ми такі речі ніколи не робили. Але з допомогою нашого доброго товариша професора Ярослава Шидловського з Познані ми це зробили», – говорить Юрочко.

Перший тиждень – поки приживався хрящ, Михайлик був у медикаментозному сні. Нині – після операції минуло вже майже два місяці. Хлопчик вже добре говорить. Підріс і набрав вагу.

Проте під час дихання час до часу лікарі почули хрипи. Медики пояснюють: голосовим зв’язкам потрібен час на відновлення, оскільки вони кілька місяців взагалі не працювали. Результати дослідження ще передадуть польському професору, але сподіваються, що за кілька тижнів хрипи зникнуть.

Фото: ТСН

Відео