Не міг дихати та їсти: у Львові медики прооперували хлопчика із рідкісною патологією – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не міг дихати та їсти: у Львові медики прооперували хлопчика із рідкісною патологією
02 Травня, 11:37

Не міг дихати та їсти: у Львові медики прооперували хлопчика із рідкісною патологією

У лікарні Святого Миколая медики прооперували 3-місячного хлопчика, який народився із рідкісною патологією – зрощення носових отворів. Дитина не могла ні дихати, ні їсти. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Максим народився три місяці тому. Про аномалію внутрішньоутробного розвитку до його народження не було відомо, адже вагітність протікала добре. Відтак те, що немовля не змогло самостійно дихати, стало шоком.

19-16

Дитину одразу перемістили до реанімації, де підключили до апаратів. Медики виявили повну кісткову атрезію хоан – небезпечну для життя патологію дихальних шляхів.

«Атрезія хоан – це зрощення носових отворів. Хоани – це внутрішні ніздрі. Така вроджена аномалія зустрічається в одного з семи тисяч новонароджених. При частковому зрощенні дитина страждає від недоотримання кисню та має високий ризик розвитку пневмонії. Ба навіть смерті. У випадку ж Максима – мова йде про повне перекриття носових отворів. Єдиний шанс зберегти життя крихітки – виправити ваду хірургічно»,  – розповіли у медзакладі.

Після десяти днів у реанімації хлопчика прооперували. Під час хірургічного втручання медики зробили в носі малюка отвори та а зафіксували їх спеціальними трубками, аби дихальні шляхи знову не заросли.

Під наглядом неонатологів у медзакладі Максим провів місяць. Весь цей час хлопчик харчувався за допомогою зонду.

Наразі тримісячний Максим дихає і їсть самостійно та набирає вагу. Щотижня малюка привозять до лікарні у Львові для розширення носових отворів та проведення профілактичної чистки. Це обов’язкова процедура, аби внутрішні ніздрі знову не закрилися. Її проводитимуть до тих пір, поки хлопчикові не виповниться шість місяців.

Відео