Не міг їсти та ходити в туалет: у Львові прооперували 39-річного чоловіка із вадою кишківника | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не міг їсти та ходити в туалет: у Львові прооперували 39-річного чоловіка із вадою кишківника
02 Червня, 11:31

Не міг їсти та ходити в туалет: у Львові прооперували 39-річного чоловіка із вадою кишківника

У лікарні Святого луки медики прооперували 39-річного чоловіка, у якого була вада кишківника. Протягом двох років він мучився від постійного болю в животі, здуття та закрепів.

Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

У 39-річого Дмитра вада кишківника – вроджена. Однак, про неї він дізнався лише два роки тому, коли звернувся до лікарів.  Пацієнт скаржився на метеоризм та поганий стілець. Лікарі встановили діагноз: доліхосигма – подовження сигмоподібної кишки.

За словами медиків, в нормі її довжина – до 40 см, у Дмитра ж – близько 70 см. За статистикою, кожна четверта людина має подовжену сигмоподібну кишку. І в 90% випадків ця патологія ніяк себе не проявляє протягом життя.

Лікарі запропонували чоловіку різні варіанти лікування, у тому числі і операцію. Від хірургічного втручання пацієнт відмовився. Натомість він обрав спеціальну дієту та пігулки. Однак, час від часу його стан загострювався і він знову йшов до лікарні. Чергова терапія приносила лише тимчасове полегшення.

Два тижні тому Дмитрові скрутило живіт як ніколи раніше. Біль був настільки сильним, що вже не допомагали жодні пігулки. А кожен рух відгукувався нестерпним болем у животі. Крім того, чоловік навіть не міг зав’язати шнурки без допомоги, тому, вирішив звернутись до лікарів.

Медики встановили причину гострого стану: подовжена кишка утворила петлі, призвела до завороту кишок і непрохідності. Існувала висока загроза інтоксикації.  Життю пацієнта загрожувала небезпека. Відтак, Дмитро наважився на операцію.

«Аби стабілізувати та полегшити стан пацієнта, спершу хірурги провели колоноскопію. А згодом виконали лапороскопічну операцію – сигмопексію. Через невеличкі розрізи лікарі підшили до передньої черевної стінки петлі кишки, щоб вони надалі не заплутувались. Операція тривала півтори години та пройшла успішно», – розповідають лікарі.

Чоловік уже вдома. Він чудово себе почуває і радіє, що нарешті може їсти без страху, що з’явиться дискомфорт чи біль.

Відео