Не можна допустити закриття шкіл на Львівщині, – Павло Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не можна допустити закриття шкіл на Львівщині, – Павло Бакунець
02 Червня, 13:54
logo-black

Не можна допустити закриття шкіл на Львівщині, – Павло Бакунець

Під час Погоджувальної ради Парламенту нардеп Павло Бакунець наголосив на проблемах, які має вирішити Верховна Рада та Уряд найближчим часом. Одна з найперших – збереження шкіл та виплата зарплат педагогам.

«Верховна Рада повинна створити умови для розвитку громад, особливо щодо надходження коштів у бюджети. Для цього потрібно збільшити відсоток від податків, який залишається на місцях, зокрема, ПДФО», – пояснює Павло Бакунець, представник Жовківщини та Яворівщини у Верховній Раді.

За його словами, вирішення цього питання може потягнути за собою вирішення ще однієї проблеми громад – фінансування освіти. У багатьох громадах катастрофічно не вистачає коштів на зарплату вчителям. З цією проблемою вже зіштовхнулися Золочівська, Рава-Руська, Новояворівська, Яворівська громади на Львівщині.

У всьому винен новий принцип розрахунку коштів, які Міносвіти передає на місця для фінансування шкіл. Державна освітня субвенція розраховується за формулою, яка розподіляє кошти відповідно до наповненості класів. В результаті найбільше страждають – сільські школи.

«Новий розрахунок освітньої субвенції від Міносвіти – це вирок українським педагогам і вирок освіті у селі. Якщо цей розрахунок не переглянути – школи ледь не у кожному другому селі зникнуть назавжди. Це не децентралізація, а знищення інтелігенції у селі. Тому закликаю профільний комітет взяти під контроль зміну формульного розрахунку освітньої субвенції громадам на наступний рік, а цього року – не допустити закриття шкіл», – коментує Павло Бакунець.

Часто школа є єдиним осередком освіти, культури й соціальної активності в українських селах. Тому, на думку мешканців малих населених пунктів, ліквідація таких шкіл стане чи не останнім кроком до повного вимирання українського села.

Нагадаємо, що вже у березні на картки деяких вчителів, зокрема у Яворівській, Новояворівській, Золочівській  громадах прийшло 15% авансу, це приблизно 1500 тисячі гривень, замість повної заробітної плати.

 

Відео