Не можуть вилетіти із Китаю: 5-річному Ромчикові потрібна допомога | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не можуть вилетіти із Китаю: 5-річному Ромчикові потрібна допомога
06 Травня, 16:49
logo-black

Не можуть вилетіти із Китаю: 5-річному Ромчикові потрібна допомога

Львівський благодійний фонд «Крила надії» звертається до небайдужих людей по фінансову допомогу для 5-річного Ромчика Роїка. Більше чотирьох років волонтери цього фонду опікуються хлопчиком. Зараз дитина разом з матір’ю Ольгою Роїк опинилися у непростій ситуації. Вони не можуть вилетіти з Китаю, де Ромчик проходить реабілітацію. 10 травня у матері закінчується віза на перебування у цій країні. Також їм не вистачає грошей на проживання там.

«Ромчик народився без жовчних протоків. У нього жовч не мала виходу та отруювала печінку. Такі дітки, як правило, не доживають до року, – розповідає LMN Наталія Ліпська, директор фонду «Крила надії». – Ромчик з трьох місяців перебував у Львівській міській лікарні на вулиці Орлика. Тоді у Варшаві йому провели операцію по пересадці печінки. Донором для хлопчиком стала його мама Оля. Після операції дитину виводили з коми. Тому  Ромчикові була необхідна реабілітація у китайській клініці».

Три місяці Ольга Роїк зі сином провели у китайському місті Хойчжоу. У суботу, 2 травня, вони мали прилетіти до Мінська, а звідти в Україну. Але пілот китайської авіакомпанії «Air China» відмовився брати на борт хвору дитину. Жінка не змогла додзвонитися до українського консульства.

«16 годин Оля з Ромчиком провели в аеропорту, але літак полетів без них. Командир екіпаж відмовився брати їх на борт. У документах прочитав, що у дитини не зашиті після пересадки печінки м’язи живота. Злякався, що малий не витримає перельоту.  Хоча Ромчик уже так живе чотири роки і цією ж авіакомпанією прилетів у Китай, – веде далі Наталія Ліпська. – Олю та Ромчика знову на проживання прийняли у клініці. Але виставили рахунок: 4 тисячі 125 доларів. Наступний літак з Хойчжоу до Мінська запланований аж наприкінці травня. Правда, Олі вдалося зв’язатися з українським консульством, де пообіцяли допомогти вилетіти швидше. Тільки от на квиток потрібно 30 тисяч гривень».

Після повернення додому Ромчика знову повезуть у Варшаву. Там йому проведуть чергову операцію. Її вартість – 240 тис грн.

Реквізити для допомоги: 5169330511367333 – карта ПриватБанку або IBAN UA533253210000026005053715836 код ЄДРПОУ 35620901

Фото: ТСН

Відео