Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Не порушували закони України»: СБУ про інцидент з затриманням російського танкера
26 Липня, 07:48

«Не порушували закони України»: СБУ про інцидент з затриманням російського танкера

Російський екіпаж затриманого в Україні танкера Neyma, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці у 2018 році, не порушив норми Морського права та закони України.

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

«Під час проведення слідчих дій встановлено, що члени екіпажу танкера, які знаходилися на борту, не порушували норми Морського права та закони України, тому підстав для їх затримання встановлено не було. Дотримуючись українських законів, не порушуючи прав та свобод російських моряків, останнім надано безперешкодну можливість повернення додому до своїх родин. Україна є правовою державою, яка сумлінно дотримується норм Морського міжнародного права та рішень Міжнародного трибуналу ООН по морському праву», – йдеться у повідомленні.

Українське слідство припускало, що ФСБ РФ незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці за допомогою танкера “NEYMA”. Поруч з тим, немає інформації про причетність саме цих людей до нападу на українські кораблі у листопаді 2018 року. Згодом екіпаж російського танкера відпустили додому. Російські моряки на автобусі перетнули кордон України з Молдовою, звідки вилетять у Москву.

«Я сьогодні цілий день на зв’язку зі своєю колегою уповноваженим Верховної Ради Людмилою Денисовою. І остання інформація така: 10 моряків, громадяни РФ, в даний час в автобусі слідують з України в Молдову. Вони не затримувалися, жодних процесуальних претензій – ні в порушенні адміністративного, ні в порушенні кримінального, ні в порушенні цивільного права – до них не висували», – прокоментувала ситуацію уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова.

Перед цим, Росія погрожувала через затримання танкера.

«З’ясовуємо обставини події для прийняття адекватних заходів. Якщо мова йде про захоплення росіян в заручники, це буде кваліфіковано як грубе порушення міжнародного права і наслідки не змусять себе чекати», – йшлось у заяві МЗС РФ.

 

Фото: Українська правда

Схожі новини