Не селяни до нотаріуса, а навпаки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не селяни до нотаріуса, а навпаки
22 Жовтня, 13:15

Не селяни до нотаріуса, а навпаки

Марія Оринчак

Так передбачає новий законопроект №9140

На початку жовтня у Верховній Раді зареєстрували законопроект #9140, більш відомий у народі як «Захистимо село». Які саме проблеми сільських місцевостей покликаний вирішувати закон, хто був ініціатором, та чому частина нотаріусів проти «Львівській Мануфактурі Новин» розповів керівник управління юстиції у Львівській області Тарас Грень.

«На жаль, не 100% території України покриті наданням нотаріальних послуг. Власне, йдеться про те, що буде уповноважена особа, закріплена за певною місцевістю, яка виконуватиме функції нотаріату, але не всі, а певне визначене коло повноважень, які визначатиме ВРУ. Закон зараз  тільки поданий на розгляд,» –  каже пан Тарас.

 Він також зазначає, що таке питання виникло, оскільки нотаріуси здебільшого працюють в районних центрах. Відповідно, щоб добратися до них та отримати певні послуги жителям села потрібно витратити цілий день. Законопроектом ж передбачено, що нотаріус сам приїжджатиме у село.

«Відтак, вибудовується така система відносин, за якої не люди будуть їхати до нотаріусу, а нотаріус до людей.»

Однією з найважливіших функцій цієї особи стане право займатись питанням успадкування. Адже, як зазначає керівник юстиції, із 100 скарг, які отримують впродовж 10 місяців, 80 з них стосується питань успадкування.

Варто також зазначити, що частина нотаріусів проти такого законопроекту. У юстиції вважають, що протести проти цього закону є безпідставними, оскільки базуються на побоюваннях частини нотаріусів залишитися без клієнтів. 

Відео