Не Славське, а Славсько: на Львівщині хочуть перейменувати два населених пункти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не Славське, а Славсько: на Львівщині хочуть перейменувати два населених пункти
18 Серпня, 08:53

Не Славське, а Славсько: на Львівщині хочуть перейменувати два населених пункти

На Львівщині готуються до перейменування двох населених пунктів –  смт Славське і смт Рудне. З такою ініціативою виступили місцеві жителі та влада, і її вже підтримала профільна комісія Львівської обласної ради.

Учора, 17 серпня, комісія з питань розвитку місцевого самоврядування облради підтримала ініціативу Славської селищної ради щодо перейменування смт. Славське на смт. Славсько та ініціативу мешканців смт. Рудне про перейменування селища в смт. Рудно. Про це повідомила пресслужба ЛОР.

Як повідомив директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Ігор Соляр, відстоюючи назву Славсько, громада селища відмовляється від штучно нав’язаної форми Славське, що утвердилася за радянської влади, і повертає автентичну історично поширену в Галичині модель назв на –сько.

«Щодо назви Рудно, то саме в такому графічному оформленні її фіксують Йосифінська (1785 – 1788 рр.) і Францисканська (1819 – 1820 рр.) метрики. Вважаючи відновлення історичної назви Рудно справедливим рішенням, спростовуємо аргументи про те, що начебто форми з кінцевим –о зросійщені чи рідковживані в українській мові», – наголосив Ігор Соляр.

Щоб узаконити таку ініціативу необхідно ухвалити відповідні рішення Львівської обласної, а згодом Верховної Ради.

Відео