Не тільки львівські: перша громада на Франківщині вирішила контролювати роботу лісгоспів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Не тільки львівські: перша громада на Франківщині вирішила контролювати роботу лісгоспів
20 Жовтня, 20:26

Не тільки львівські: перша громада на Франківщині вирішила контролювати роботу лісгоспів

Депутати Брошнів-Осадської селищної ради проголосували за рішення, що регламентує порядок ведення лісового господарства та використання лісосировинних ресурсів на території ТГ.  Відтак, тепер на території громади лісники можуть проводити рубки, виключно якщо відбулись громадські слухання, а їх протокол є в селищній раді. Таке рішення підтримали усі 22 депутати. 

Брошнів-Осадська територіальна громада – перша на Івано-Франківщині, що прийняла таке рішення. Раніше його впровадили у більш, ніж 50% громад Львівщини. Консультував депутатів при розробці рішення громадський активіст Василь Курій. Учора він також взяв участь у виїзній сесії Брошнів-Осадської громади. 

«На Львівщині довготривала праця активістів дала свій результат – ми бачимо, що багато громад вже прийняли таке рішення і послуговуються ним в роботі, вимагають у лісгоспів дотримання законів, і ситуація реально змінюється на краще. Натомість на Франківщині такого не було і я був дещо здивований, коли люди сказали, що жодного разу з ними ніхто не радився, не намагався донести інформацію, не пояснював, хто і скільки рубає і що там взагалі відбувається у лісі», – розповідає Василь Курій. 

За його словами, важливо, що у громаді працює молода команда, яка прагне змін і готова працювати, аби мешканці краю справді відчували себе господарями на своїй землі і мали реальні інструменти для впливу на дії лісгоспів.

 

«Власником лісів є український народ. І це важливо враховувати. Ми розуміємо, що є державні лісові господарства, але вони повинні розпочати діалог з громадою і прозвітувати про свою роботу та погодити наступні заплановані рубки. Вся інформація має бути доступною. Кожен мешканець, а особливо старости й депутати, мають чітко розуміти, що відбувається у них на окрузі. Не освітянин, не лікар, не директор заводу, і не лісничий головний в ОТГ. Єдиний уповноважений легітимний орган в громаді – депутатський корпус та голова. Ці люди несуть відповідальність за все, що відбувається у місті чи селі, тому вони повинні чітко розуміти, який стан справ у лісозаготівельній галузі громаді: які є надходження, які бригади працюють. Щоб могти адекватно оцінити ситуацію і мати що сказати своїм виборцям», – зазначає Василь Курій.  

Громадський активіст сподівається, що згодом таке ж рішення приймуть й інші ради Прикарпаття. Нагадаємо, першою рішення такого зразка прийняла Стрілківська громада. 

Фото, відео: Суспільне.

  • 0
  • 1052
Відео