Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Не уявляють, як би вони жили у Росії»: вчителі зі Старосамбірщини гостювали на Луганщині
16 Листопада, 19:58
logo-black

«Не уявляють, як би вони жили у Росії»: вчителі зі Старосамбірщини гостювали на Луганщині

Юлія Швидко

Вчора 6 педагогів з опорного загальноосвітнього навчального закладу – ЗСШ І-ІІІ ступенів міста Хирів Старосамбірського району повернулися з Луганщини. У рамках проєкту «Виховуємо успішних громадян зі шкільної парти» вони п’ять днів провели у Сватівському районі.

«Спочатку вчителі з Луганщини три дні гостювали у нас. Ми їх поселили у готелі, спланували культурну програму. Пригощали їх стравами з бойківської кухні, влаштували майстер-клас з лозоплетіння. Вони повернулися додому з позитивними емоціями, – розповідає LMN директор ОЗНЗ-ЗОШ Хирова Марія Войтович. – Коли ми їхали на Луганщину, трохи хвилювалися: як все перейде? Як нас сприймуть місцеві? Бо ж не один раз чули, як на Сході України не люблять людей з Львівщини. Насправді, це все стереотипи, які треба ламати. Нас зустріли з короваєм, намагалися показати усе найкраще, що у них є. Вони живуть трохи бідніше, ніж ми. Хоча Сватове – районний центр, але місто досить маленьке. Там лише один готель. Зараз у місті будують міст, тому усі номери зайняті. Нас поселили у будинку невістки директорки. Вони спеціально готувалася до нашого приїзду. Влаштували екскурсії: показали бібліотеку, молодіжний центр «Ліфт», краєзнавчий музей. Навіть до церкви сходили, зі священником познайомилися. Найбільше вразила бібліотека, її облаштували за кошти японських спонсорів. У нас такої не знайдеш».

74701667_535632990347911_4850622152979775488_o-1
75223666_535633610347849_2935596579014311936_o

Марія Володимирівна розповідає, що мешканці цього району мають проукраїнську позицію. Хочуть, аби пошвидше припинилася війна.

«У них всюди українська символіка. Між собою розмовляють, правда, суржиком з російським акцентом, але у розмові з нами переходили на українську мову. Кажуть, що коли почалася війна, до них підходили представники ДНР, ЛНР, але вони їх вигнали. Сумують, бо з родичами, які мешкають на окупованих територіях, уже п’ять років не бачилися. Зізнаються, що не уявляють, якби вони жили в Росії. Вважають себе українцями і хочуть бути лише в Україні», – додає Марія Войтович.

Фото: Facebook

Схожі новини