Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Не відлига у відносинах, а прорив»: Зеленський про візит до Польщі
02 Вересня, 08:37

«Не відлига у відносинах, а прорив»: Зеленський про візит до Польщі

Президент України Володимир Зеленський у Facebook підбив підсумки першого дня візиту до Польщі, заявивши про прорив у відносинах.

«Не відлига у відносинах, а прорив — я так охарактеризував би підсумки першого дня мого візиту до Польщі. Ми зрушили з місця процес відновлення історичної справедливості: під нашим з Анджеєм Дудою патронатом буде відновлена робоча група зі, скажімо так, “обнулення” взаємних претензій – зокрема, спільні експедиції займатимуться пошуком і перепохованням на батьківщині загиблих польських та українських вояків і мирного населення. Це було дуже болюче питання, але величезна взаємна повага, політична воля будувати дружні стратегічні відносини України та Польщі допоможуть нам завершити цю роботу й перегорнути болючі сторінки спільної історії» – пояснив він.

На спільній прес-конференції президентів України і Польщі у Варшаві вони прокоментували підсумки двосторонніх переговорів.

«Президент Зеленський звернув мою увагу на проблему з транспортними ліцензіями, які потрібні Україні. Говорив про спрощення перетину товарів і людей через кордон. Я буду говорити з нашими міністрами про створення нових пунктів перетину кордону, щоб поліпшити пересування людей», – заявив президент Польщі Анджей Дуда.

 

«Важливим елементом нашого діалогу є й прикордонне співробітництво. Ми покращуватимемо роботу пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, що сприятиме економічній співпраці України з ЄС, і найголовніше – посиленню міжлюдських контактів. Україна зацікавлена стати активним учасником регіональних проектів та ініціатив Польської держави, наприклад таких, як “Тримор’я”, що охоплює країни між Балтійським, Адріатичним та Чорним морями. Вже зараз ми співпрацюємо у рамках будівництва транс’європейської магістралі Via Carpatia. Ми також обговорили амбітний для нас проект водного шляху Е-40», – повідомив Зеленський.

Зеленський запропонував Дуді побудувати на кордоні двох країн “спільний меморіал примирення”.

Також Зеленський під час зустрічі з представниками бізнесу у Польщі заявив, що готовий особисто захищати всі інвестиції в Україну.

«Я особисто готовий захищати всі інвестиції. Ми вже підготували понад 70 законопроектів. Йдеться про реформу правоохоронної, судової систем. Там дуже багато законопроектів для поліпшення інвестиційного клімату та для бізнесу. Буде проект “Держава у смартфоні”, діджиталізація послуг і документообігу в Кабінеті міністрів, електронній митниці. Буде проведення приватизації, земельної реформи, зміни на залізниці, концесія портів і подолання корупції», – розповів Зеленський.

 

Фото: Сайт президента України

Схожі новини