Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Не віримо, що тариф буде низький»: мешканці сіл на Городоччині платитимуть за воду
30 Січня, 12:52
logo-black

«Не віримо, що тариф буде низький»: мешканці сіл на Городоччині платитимуть за воду

Катерина Дмитренко

Жителі сіл Керницької сільської ради на Городоччині – Артищів, Мавковичі та Керниця – б’ють на сполох.  Кажуть, без їхнього відома і згоди їх хочуть позбавити 4 га земельної ділянки, на якій розташований водозабір «Керниця». Підозрюють, у планах  чиновників зі Львова і Городка – також позбавити їх компенсації за послуги з водопостачання.

Водозабір «Керниця» належить львівському КП «Львіводоканал». Забезпечує водою частину Львова. Сім свердловин водозабору розташовані на території села Артищів. Їх спорудили ще у 1970-х роках.

«Через ці свердловини у криницях людей зовсім пропала вода, тож ми змушені використовувати ту, що тече з колонок, які поставили по селу. Логічно, що маємо право за неї не платити. Дотепер за них “Львівводоканалу“ та “Рембуду“ сплачували з міської казни Львова, – розповідає LMN місцева активістка Юлія Мацько. – Але, як нам стало відомо, з 1 квітня мешканці змушені будуть платити самі. Нашого сільського голову повідомили, що на це є відповідне рішення Львівської міськради. На днях з цього приводу скликали громадські слухання у народному домі в Артищеві. Всі мешканці висловилися проти. Але маємо підозри, що на думку людей ніхто зважати не буде».

83928699_213437899821508_479824357510610944_n
84170407_179276266760394_5244782850900754432_n

Нещодавно місцеві активісти випадково дізналися, що у грудні 2019-го Городоцька РДА видала розпорядження про надання дозволу на розроблення детального плану земельної ділянки на території Керницької сільради щодо відведення її для обслуговування водозабору «Керниця».

«Там не вказано, про яку саме територію йдеться, якої площі, на який термін вона відводиться. У сільраді нам сказали, що водоканал хоче забрати собі 4 гектари, де розташовані свердловини. І найцікавіше, комунальники клопотали про ту ділянку ще у 2017 році. Чому їхнє звернення розглянули аж за два роки? Чи не під шумок, коли район був без очільника і підпис ставив тимчасово виконуючий обов’язки голови РДА Богдан Степаняк? – каже Юлія Мацько.

Вищезгадані села кілька років тому потрапили у перелік населених пунктів, розташованих у зоні депресійної лійки водозаборів.

«Мабуть, львівські комунальники, прикриваючись реконструкцією, хочуть привласнити собі наші свердловини і безкоштовно користуватися нашою землею, – каже Юлія. – А люди платитимуть гроші за свою ж воду. І це попри те, що труби водоканалу пролягають через городи багатьох із них. Зараз нам кажуть, що тариф буде нижчий, ніж всюди. Ми не віримо. Жителі Городка, який теж має свої свердловини, платять «Львівводоканалу» за свою воду більше, ніж львів’яни».

Жінка каже, якщо «Львівводоканал» вважає їх свердловини збитковими, може від них відмовитися.

«Ми за кошти громади доведемо їх до ладу, і будемо мати свою воду», – говорить Юлія.

Місцеві активісти звернулися до юристів, аби ті надали правову оцінку діям «Львівводоканалу» та районних чиновників.

Схожі новини