Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Не збираємось тікати і наражати інших на небезпеку”: жінка зі Старосамбірщини розповіла про ситуацію з коронавірусом в Італії
27 Лютого, 11:29
logo-black

“Не збираємось тікати і наражати інших на небезпеку”: жінка зі Старосамбірщини розповіла про ситуацію з коронавірусом в Італії

Наталія Стратюк

Сьогодні вранці з’явилась інформація, що львів’янка, яка перебуває в Італії заразилась смертельним коронавірусом Covid-19. Станом на сьогоднішній ранок у цій країні зафіксовано 12 смертей від вірусу. Здебільшого – люди похилого  віку. Ще понад 450 інфікованих. Серед них є і діти, 37 людей перебувають в реанімації. Наталія Білик із містечка Хирів на Старосамбірщині, що вже 10 років живе в Італії, розповіла, як сприймають ситуацію українці там.

“Звичайно, 24 години на добу я стежу за новинами.  Тут нічого не приховують і все оперативно висвітлюють. Дивилася новини і сьогодні зранку. Про інфіковану українку ще не чула. Дуже шкода, якщо це правда”, – розповідає жінка LMN.

Наталія живе на Півночі Італії, звідки й почалося поширення вірусу в цій країні. 

“Паніки тут ніякої немає. Ми, українці, змирилися  з ситуацією і не збираємося тікати додому і наражати своїх рідних та співгромадян на небезпеку. У будь-якому випадку ми переконані, що тут захищені і нам допоможуть. Телебачення 24 години на добу веде роз’яснювальну роботу: як себе захистити від небезпеки, як поводитись, якщо є якісь підозри”, – каже жінка. 

Наталя додає, що 10 населених пунктів у регіоні Ломбардія, де найбільш поширений коронавірус,  зараз на карантині.  Поки що до 2 березня. У червону зону нікого не пропускають і нікого не випускають. 

“Повторюю, що немає ніякої паніки. У магазинах та аптеках є все необхідне. Щоправда,  перші два дні був хаос. Ось такі тут справи. Але тут дбають про людей. Надіємось, що Бог нас вбереже і нашу Україну”, – зазначає жінка.

Медики Італії, як розповідає жінка, дають приблизно такі ж поради, як і українські.

“Радять ретельно мити руки декілька разів на день. Також кажуть тримати дистанцію  приблизно 3 метри з людьми, у яких є прояви застуди. В ніякому разі не варто терти очі і ніс немитими руками, бо можна занести коронавірус таким шляхом. При температурі, сухому кашлі і слабкості негайно треба звертатись до лікаря”, – додає Наталія.

Фото ілюстративне, Українська Правда.

Схожі новини