«Не знаємо, коли зможемо батька поховати»: у горах Грузії загинув український альпініст | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Не знаємо, коли зможемо батька поховати»: у горах Грузії загинув український альпініст
06 Липня, 11:21

«Не знаємо, коли зможемо батька поховати»: у горах Грузії загинув український альпініст

Рідні, друзі та колеги українського альпініста 57-річного Анатолія Мрачковського докладають зусиль, аби його тіло якомога швидше привезти з Грузії на Батьківщину. 2 липня його смерть констатували у місцевій лікарні міста Местія. Напередодні альпініст зірвався на сніжному схилі на висоті 3400 метрів, повідомила Федерація Альпінізму і Скелелазіння Києва.

«Вершина Тетнульді висотою 4852 метри знаходиться в Грузії, у Сванетії, у відрозі Головного Кавказького хребта. Сходження відбувалося в рамках навчально-тренувальних зборів, – кажуть у Федерації. – За чотири години Анатолій був гелікоптером доставлений в місцеву лікарню Местії, де, на жаль, лікарями була констатована його смерть. Анатолій не перший раз брав участь у навчально-тренувальних зборах, що проводила ФАіС міста Києва, а також самостійно ходив у гори з друзями. Був на таких вершинах як пік Леніна, Казбек, Маттерхорн. Дуже багато ходив у рідних Карпатах. Енергійний організатор, чуйний товариш, люблячий син та батько, закоханий у гори Анатолій завжди залишиться у пам‘яті близьких, рідних та друзів».

Пост про загибель альпініста з’явився на його сторінці у Фейсбук. Повідомлення розмістила донька Ілона.

«Тато був у Грузії у спортивному альпіністському таборі. Вони зійшли на багато вершин і 2 липня вже повертались з останньої вершини донизу, завершуючи похід. Команда спустилась до висоти 3700, і на більш-менш вже нескладній ділянці зняла страховки. Кожен вже йшов самостійно. Це була кам‘яниста і засніжена місцевість. В якийсь момент тато підслизнувся і впав зі схилу в ущелину гори. Смерть була миттєва», – написала Ілона.

За словами доньки альпініста, наразі тіло Анатолія знаходиться в Грузії. Там проводять медичну експертизу та збирають всі необхідні документи для доставлення його додому.

«На жаль, це непростий і довгий процес. Ми ще не знаємо, коли зможемо його отримати і поховати. Дуже приблизно нас орієнтують, що це ще 3-7 днів», -додала Ілона Мрачковська.

Номер картки для допомоги рідним:
Приватбанк – 5168745607176275 – Мрачковська Ілона Анатоліївна.

Фото: Фейсбук

Відео