Небезпечні смартфони: Супрун розповіла як захиститись | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Небезпечні смартфони: Супрун розповіла як захиститись
18 Жовтня, 09:02

Небезпечні смартфони: Супрун розповіла як захиститись

Гаджети - чудове середовище для мікробів

Улюблений смартфон не завжди безпечний. Причина криється у банальному – на телефонах “живе” чимало мікробів. Адже персональний телефон людина використовує постійно, а от очищає його – далеко не завжди.

Керівниця МОЗу Уляна Супрун каже, що на поверхні смартфона є все, що завгодно. Це і сліди від наших пальців, і волога, іжир і піт від скронь, вух і волосся, залишки їжі та бруду. Коротше кажучи – маленькі часточки всіх місць, де людина побувала протягом дня.

Вранці ми вимикаємо будильник, часто беремо телефон на кухню чи у ванну кімнату, користуємось ним в громадському транспорті та загалом безліч разів протягом дня. І нарешті, знову засинаємо з телефоном в руках, – каже Супрун.

Крім того, телефони здатні нагріватись. Таке середовище є дуже сприятливе для розмноження мікроорганізмів.

Деякі дослідження навіть показують, що смартфон, який є у постійно використанні, у десять разів брудніший, ніж туалет.

 

Більшість з цих бактерій не створюють смертельної для нас небезпеки, утім серед них все-таки можуть бути присутні й патогени, до прикладу – патогенні штами кишкової палички або ж антибіотикорезистентні стафілококи чи стрептококи та багато інших. Вони можуть виступати збудниками кишкових та шкірних інфекцій, підвищити ризики гострого кишкового отруєння або викликати грип  – пояснила Уляна Супрун.

Як засіб профілактики існують спеціальні серветки, які очищають пристрій. Однак найефективнішими визнано спеціальні ультрафіолетові бокси. Проте вони надто дорогі для пересічного українця.

Тому Уляна Супрун рекомендує використовувати як мінімум спиртовмісні дезінфектанти:

Спиртовмісний дезінфікуючий засіб, спрей чи серветки, наприклад, на основі ізопропілового спирту. Або ж скористайтеся звичайними вологими серветками, вони також очищають поверхню, хоч і не мають дезінфікуючої активності.

Відео