Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
 «Недавно знайомим дверну ручку поламав»: Богдан Гоза з Жидачева встановив новий рекорд (відео)
08 Лютого, 20:14
logo-black

 «Недавно знайомим дверну ручку поламав»: Богдан Гоза з Жидачева встановив новий рекорд (відео)

Катерина Дмитренко

Жидачівець Богдан Гоза знову вразив шанувальників важкої атлетики. На Чемпіонаті України серед юніорів, який проходив у Коломиї на Івано-Франківщині, у сумі двоборства показав результат 356 кг. Таким чином встановив новий рекорд України у ривку – 166 кг.

Богдан – рекордсмен світу та Європи серед юнаків. Змагається у ваговій категорії до 109 кг. Його вага – 103 кг, ріст – 190 см.

«Та це для мене така дрібна перемога, ми таке навіть не святкуємо, – розповідає LMN Богдан, усміхаючись. – Зараз готуюся вже до Чемпіонату світу серед юніорів в Бухаресті, який відбудеться за місяць. А моя глобальна мрія – медаль на Олімпійських іграх 2024 у Парижі».

Богдан розповідає, у молодших класах був тендітної тілобудови. Ніхто з рідних й подумати не міг, що в майбутньому хлопець стане важкоатлетом, та ще й досягне таких результатів. Спорсмен зізнається, постійні тренування, самовіддача, наполегливість зробили свою справу. До того ж він завжди мав гарний приклад для наслідування: рідний брат Володимир, старший на 6 років, – чемпіон Європи серед юніорів, учасник Олімпійських ігор 2016 року.

«Дехто думає, що у нас вдома у кожному кутку лежали штанги, гантелі. Це не так. Удома не було нічого такого, ми постійно ходили в зал і там займалися, – розповідає рекордсмен. – Взагалі, для підлітків дуже важливо мати авторитета, на якого хочеш рівнятися, і хорошого тренера. Мені пощастило і з першим, і з другим. Дотепер мене тренують професіонали своєї справи – двоюрідні брати Андрій та Володимир Гентоші. Вони їздять зі мною на змагання, підтримують».

Богдан радить молодим хлопцям, що мріють «бути у формі», ходити в зал.

«Повісити вдома турнік і час від часу відтискатися – діла на буде, – каже. – Коли підліток приходить в зал і бачить бодай одного чоловіка з накачаними м’язами, захоче стати таким же. Буде спостерігати за ним, придивлятися, які вправи він виконує, скільки разів – і робитиме це ж саме. Ну, і ідеально, якщо там знайде хорошого тренера, який все підкорегує».

– Надмірна сила в руках не заважає у побуті?

«Так, відчуття, коли «не чуєшся в силі», часто буває, особливо після тренувань, – сміється. – От недавно знайомим дверну ручку поламав. Так незручно було».

 

Фото, відео: Львівська обласна федерація важкої атлетики

Схожі новини