Недоїдання та бруд: із хирівського дитячого табору «Соколята» батьки масово забирають дітей(ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Недоїдання та бруд: із хирівського дитячого табору «Соколята» батьки масово забирають дітей(ВІДЕО)
29 Серпня, 11:29

Недоїдання та бруд: із хирівського дитячого табору «Соколята» батьки масово забирають дітей(ВІДЕО)

На Львівщині з дитячого табору батьки масово забирають дітей. Путівки на відпочинок їм дала держава – для оздоровлення, адже це дітвора з малозабезпечених та багатодітних родин. От тільки умови  виявились такими, що витримати їх змогли не всі. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Мешканка Дніпра пані Олена проїхала 1000 кілометрів за 15 годин, щоб забрати двох своїх доньок із табору “Соколята”. Замість трьох тижнів діти витримали лише один.

Молодша донька, 12-річна Руслана одразу кидається в обійми мами. На третій день у таборі дівчинка занедужала. Каже, що боліла голова, нудило, лихоманило і був різкий біль в животі.

Попри такі гострі симптоми директор табору не поспішав викликати медиків швидкої допомоги. Він запевняв, що це не отруєння, а нервовий зрив — мовляв, дівчинка  посварилася з подругами і перехвилювалася.

Тільки після того, як мама по телефону наполягла на виклику швидкої, Руслану все таки госпіталізували. Як підтвердила лікар-педіатр Ольга Ворона, у малої пацієнтки були функціональні розлади шлунку.

Директор табору “Соколята” вважає, що нічого надзвичайного не сталося.

«Дитина жива-здорова, мама її забирає, має право. Не всі діти приїхали до нас здорові», – каже він.

Понад півсотні дітей звідси забрали достроково, за словами директора, бо вони сумували за домом. Але батьки наполягають, що причина в іншому: діти тут нудьгують і недоїдають.

Діти розповідають, що їжа тут несмачна, порції невеликі, часто доводилося лягати спати голодними. Вожаті змушені були допомагати на кухні, тому готувати розважальну програму  у них вже не було часу. Скрізь у приміщеннях табору – бруд, вікна не відчиняються, щоб  провітрити.

Мама 10-річного Дмитра, який витерпів у таборі лише тиждень і благав забрати його додому, каже, що була шокована довколишнім брудом.

«В одній кімнаті роблять ремонт, в другій – діти поселені і цим всім дихають, цією пилюкою», – нарікала вона.

До того ж вожата, яка працювала із групою Дмитрика, звільнилася під час заїзду, після чого батькам сказали, щоб шукали нову вожату або забирали дітей.

«Вожаті щодня приходять на роботу і щодня звільняються. Це є плинність кадрів», – незворушно зауважив з цього приводу директор табору.

Причиною такої ситуації стало те, що тендер на оздоровлення дітей виграв табір, який  розрахований на 250 дітей. Однак, зобов’язувався він прийняти учетверо більше вихованців з малозабезпечених та багатодітних родин з усієї України. Тож там  почали спішно розширюватись і ремонтуватися.

«Мало бути приблизно 250-300 дітей, а зросло до 1000. Це умови тендеру, на жаль, я не можу прокоментувати, чому так сталося», – прокоментував ситуацію голова Самбірської райдержадміністрації Іван Ільчишин.

Чиновники не приховують –  вожатих, кухарів та прибиральниць утричі менше, аніж потрібно. Зараз готується подання до Львівської ОДА, щоб скоротити кількість дітей і вони могли належним чином оздоровитися.

Але путівки у “Соколята” уже розподілені. Зміни мали тривати від липня до грудень.  Щоб діти з потребуючих родин могли відпочити,  із держбюджету виділили понад 600 мільйонів гривень. Дорогу малозабезпечені батьки оплачують самі.

До слова, дитячий табір “Соколята” є частиною ТзОВ “Лаяр СІТІ”, розташований у Хирові на Самбірщині. Компанія «Лаяр Сіті» належить Анні-Марії Романишин, а її директором є Олександр Карєв. У 2005 році засновником ТОВ «Роял Хоспітелеті Груп» був теперішній нардеп від партії «Європейська солідарність» Андрій Лопушанський.

Нещодавно, як вже писала  LMN , у спортивно-оздоровчому комплексі «Layar Palace», який теж входить до компанії, траписвся скандал через отруєння дітей. 17 неповнолітніх віком від 8 до 15 років потрапили на лікарняні ліжка в районне інфекційне відділення. Всі скаржилися на підвищення температури тіла, блювоту та пронос. Попередній діагноз харчова токсикоінфекція.

Також нагадаємо, цього року Міністерство соціальної політики України за результатами тендеру вперше замовило послуги з оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій у 2021 році в горах на загальну суму 147,72 млн грн.  Закупівлю було проведено у системі«Прозорро». 5 710 путівок на відпочинок мав обслужити хирівський готель «Layar Palace» ТОВ «Лаяр Сіті», який пов’язують з депутатом Лопушанським, на суму 73,86 млн грн.

Вартість путівки на 21 день становить 12 933 грн.

ФОТО: скрін із відео ТСН.

 

Відео