Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Нехай я помру, але покажу світові неспроможність нашої влади»: львівський священник хоче оголосити голодування
11 Липня, 15:11
logo-black

«Нехай я помру, але покажу світові неспроможність нашої влади»: львівський священник хоче оголосити голодування

Юлія Швидко

Львівський греко-католицький священник Севастіян Дмитрух обіцяє з понеділка, 15 липня, розпочати голодування. Також скличе львів’ян на пікет. До таких дій отець Севастіян вдасться, якщо міська та обласна влада цього тижня не надасть приміщення під музей Митрополита Андрея Шептицького.

18 років священник оббиває пороги чиновницьких кабінетів, аби мати де експонувати особисті речі братів Андрея та Климентія Шептицьких. Отець зібрав понад півтисячі експонатів –митрополитові ікони, картини, скульптури, давні книги, посуд, печатки з гербом, одяг та головні убори.

«З 2001 року керівники міської та обласної влади мене обдурюють. Першим почав тодішній міський голова Василь Куйбіда. Коли у Львові перебував Папа Римський, я презентував проект музею як подарунок Папі Іоанові Павлові Другому. Тоді ж мене підтримав Куйбіда. Музей мали розмістити у колишньому монастирі ордену Реформаторів і костелу святого Казимира. Та його передали Львівському державному університету внутрішніх справ МВС», – розповідає LMN отець Севастіян Дмитрух.

568ed5dc-7e6a-4c5f-b524-a49c8ac979a7_w650_r0_s

Перший поверх монастиря, який університет не використовував, два роки тому віддали в оренду під музей Митрополита Андрея Шептицького. Отець Севастіян разом зі знавцями сакрального мистецтва провів ремонтно-реставраційні роботи. Там виявили настінні розписи і кам’яну підлогу XVII століття. У травні цього року МВС відмовилось передавати приміщення монастиря під музей.

«А влада розводить руками: навіть не знаємо, що вам запропонувати. Звісно, чиновники не бачать тих приміщень, які стоять порожніми. Їм краще їх продати під готель, бордель. А про просвітницький центр, який я маю намір зробити, ніхто й думати не хоче. Люди, отямтеся. Я – монах, не маю ні дітей, ні онуків. Прагну це зробити для ваших дітей, для ваших онуків, – закликає отець Себастіян. – До понеділка чекаю на вирішення проблеми. Далі розпочинаю голодування. Нехай я помру, але покажу світові неспроможність нашої влади».

20190710_113005-2

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини