Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Немає і не буде ніколи ніякої капітуляції»: Зеленський на спец-брифінгу щодо Донбасу (ВІДЕО)
01 Жовтня, 21:01

«Немає і не буде ніколи ніякої капітуляції»: Зеленський на спец-брифінгу щодо Донбасу (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський провів терміновий прес-брифінг через нові домовленості у рамках ТКГ щодо Донбасу.

«Я хочу окремо поговорити про найбільшу страшилку останніх тижнів під назвою «формула Штайнмаєра», що означає ця формула. Це одне-два речення, ось і все: Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, відомий також у суспільстві як закон про особливий статус Донбасу, починає діяти на постійній основі за умови – будь ласка, зараз дуже важливо – за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно Конституції і законодавства України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулись за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

 

Ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути. Існуючий закон про особливий статус Донбасу діє до кінця 2019 року, його замінить інший закон, який розроблятиме Верховна Рада. В цьому новому законі не буде перейдено жодної червоної лінії, саме тому немає і не буде ніколи ніякої капітуляції. Ми відповіли на лист пана Сайдіка (ред. – спецпредставника голови ОБСЄ в Україні), що ми погоджуємо текст «формули Штайнмаєра». Тепер «формула Штайнмаєра» повинна бути імплементована в новий закон про особливий статус Донбасу, якого ще немає.

 

Було досягнуто домовленості про початок розведення військ – теж я всіх вітаю з початком, дуже віримо в це – розведення військ у Петровському та Золотому», – заявив Зеленський.

Схожі новини