Немовля прожило лише три дні: до суду передали справу щодо лікарки Пустомитівської лікарні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Немовля прожило лише три дні: до суду передали справу щодо лікарки Пустомитівської лікарні
15 Березня, 14:00

Немовля прожило лише три дні: до суду передали справу щодо лікарки Пустомитівської лікарні

На Львівщині судитимуть 38-річну акушерку-гінекологиню, яку звинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвели до смерті новонародженої дитини. Про це розповіли у прокуратурі Львівської області.

Встановлено, що обвинувачена проводила амбулаторне обстеження та спостереження за вагітною жінкою, госпіталізувала її та приймала у неї пологи.

Проте лікарка не скерувала породіллю у відділення патології вагітних, зважаючи на наявні підстави, що відносили її до групи акушерського та перенатального ризику, а також скарги жінки на погіршення відчуттів рухів плоду.

«Також, маючи усі наявні умови та можливості, не оцінила зміну стану плоду, при проведенні відповідного дослідження та гінекологічного огляду. Так і під час госпіталізації вагітної та ведення у неї пологів, не діагностувала та не встановила наявний діагноз»,  – зазначили у прокуратурі.

Як наслідок, лікарка вчасно не змінила тактику ведення пологів, що призвело до народження немовляти у тяжкому стані. Дитина померла через три дні після народження у квітні 2021 року.

За інформацією видання «Zaxid.net», йдеться про акушерку-гінекологиню Пустомитівської лікарні Анну Марич. Вона приймала пологи дружини військовослужбовця, львів’янки Олени Чередєєвої.

Зазначається, що перебіг вагітності у жінки був нормальним. У висновку патологоанатома написано, що причиною смерті дитини стала важка асфіксія, тобто, удушення під час пологів.

За скоєне лікарці загрожує обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років.

Відео