Неприбуткові громадські організації можуть вести комерційну діяльність | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Неприбуткові громадські організації можуть вести комерційну діяльність
11 Лютого, 13:09

Неприбуткові громадські організації можуть вести комерційну діяльність

Відтепер громадські організації можуть мати ознаку неприбутковості і одночасно здійснювати підприємницьку діяльність. Міністерство фінансів пристало на пропозиції експертів проекту USAID «Громадяни в дії» і видало роз’яснення, в якому чітко прописало ці права.

Кошти від цієї діяльності повинні бути спрямовані на досягнення статутних цілей. Тобто їх не можна розподіляти між членами організації.

 

«Ми писали, ми писали, і таки Мінфін дожали.Офіційно, і без жодних шансів на подвійне трактування: громадські організації МОЖУТЬ мати ознаку неприбутковості і одночасно займатись підприємницькою діяльністю. Всі кошти від такої діяльності мають бути направлені на досягнення статутних цілей організації. Тому, прочитайте і розкажіть всі іншим. Якщо Ви продаєте товари і послуги, ви можете робите це на базі громадської організації і одночасно мати ознаку неприбутковості. Завдяки адвокаційним зусиллям громадських організацій, вдалось організувати роботу з секретаріатом Кабміну та Міністерством фінансів і разом підготувати адекватне роз’яснення Мінфіну, яке зафіксувало право на підприємницьку діяльність», — написав на своїй сторінці фейсбуку політолог Максим Лациба.

Повний текст роз’яснення можете завантажити ТУТ.

Відео