Причини нервового виснаження
Перевантаження і, як наслідок, дратівливість дуже поширені в сучасному світі. Ми живемо в надзвичайно швидкому темпі. Щодня вирішуємо безліч проблем, часто не даємо собі часу на відпочинок, перестаємо радіти простим речам, мало приділяємо уваги своїм близьким. Організм людини, звичайно, дуже витривалий і володіє величезними ресурсами, але ці ресурси не безкінечні. Лікар медичного центру UROSVIT Тітова Уляна Любомирівна розповіла про основні наслідки та симптоми нервового виснаження для організму.
Нервове виснаження, симптоми
Нервова система першою сигналізує про неблагополуччя в організмі людини. Вона подає команди серцю, судинам, імунній системі, відбувається перерозподіл гормонів, і при тривалому перевантаженні організм перестає справлятися зі своїми функціями.
Стрес і нервове виснаження: лікування
До лікування нервового виснаження потрібно підходити комплексно. Почніть із відновлення спокою і відпочинку. Необхідно зняти напругу, тривогу і налагодити нормальний сон. Нервове виснаження в лікуванні не завжди буває легким, і в деяких випадках потрібна консультація спеціалістів.
Перевірте щитовидну залозу
Занепокоєння, дратівливість, психомоторне збудження (гіперкінетична поведінка), труднощі із зосередженням уваги, безсоння, дрібноамплітудний тремор рук, посилена пітливість не завжди є ознаками психоемоційного перенапруження.
Дані симптоми можуть бути ознакою захворювання щитовидної залози. Для підтвердження патології слід вчасно звернутись до ендокринолога та провести ультразвукову діагностику, щоб виключити утворення вузлів та дифузні зміни органу.
Найефективнішим засобом профілактики нервового виснаження є вчасне зауваження свого стану та контроль під наглядом спеціаліста.
Отож, бережіть себе та вчасно звертайтесь до спеціалістів за допомогою та препаратами від нервового виснаження, адже