“Несолодка і з плямами”: через дощі фермери зібрали погану полуницю | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Несолодка і з плямами”: через дощі фермери зібрали погану полуницю
08 Червня, 09:29

“Несолодка і з плямами”: через дощі фермери зібрали погану полуницю

Фермерське господарство «ФайнаBerry» розташоване за 20 кілометрів від Львова у селі Новосілка. Його засновник  Микола Стецьків каже, найбільше цьогоріч від дощів  постраждав сорт полуниці Клері. Десятки кущиків вкрились бурими плямами, а самі ягоди дозрівають не надто великими, передає zaxid.net.

В перервах між негодою господар рятував їх біологічними препаратами.

«Спочатку були рясні дощі – потім палюче сонце. Через це появились плями. Ще одна проблема – відсутність у полуниці солоду. Сонця було мало, ягоди червоніли, але не дозріли солодкими. Загалом через дощі ми втратили 30-40% урожаю», – розповідає фермер.

На зменшення прибутків із полуниць скаржаться і продавці ринку. Минулого року вони збували по 10 тонн ягоди щодня, зараз – заледве по 3-4 тонни.

«Однак ми стараємось привезти щось до Львова. Так, погода не дозволила нам зібрати те, що ми б могли. Ще після дощів полуниця вкривалась плямами», – кажуть продавці Оксана Швець та Василь Роман.

Проте покупців ягода без солоду не лякає.

«Додам цукру і вона стане солодка», – ділиться пан Мирон.

Полуниця, яку на ринках продають зараз, є ранньою. Привозять її здебільшого з Закарпаття та Херсонщини. На початку сезону ціна за кілограм могла сягнути 100 гривень. Тепер вона – в кілька разів менша.

«Високу вартість за полуницю ставити зараз невигідно, адже щодня з неї багато відходів. Середня ціна сьогодні – орієнтовно 25 грн, тієї, яка піде на переробку, – 17-18 грн», – зазначає експерт аграрного ринку Іван Стефанишин.

Тому ті, хто вирощують та продають полуниці, сподіваються на щедрий і соковитий урожай середніх сортів. Масово завозити їх на базари почнуть приблизно через півтора тижня.

Відео