Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Несправедливість обурює»: Кабінет міністрів хоче збільшити виплату при народженні дитини
28 Червня, 09:14

«Несправедливість обурює»: Кабінет міністрів хоче збільшити виплату при народженні дитини

До Верховної Ради України подали законопроект, який передбачає збільшення допомоги при народженні дитини. З нинішніх понад 41 тисячі гривень планують підняти до 50 тисяч та провести індексацію цієї суми з часом. Про це повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Ми внесли законопроєкт перед 1 червня. Несправедливість обурює. І хоч трошечки треба допомагати людям. Ще в 2014-му чи в 2015 році зафіксували допомогу при народженні дитини в 41 тисячу гривень, трошечки більше. Вона не індексується, не переглядається. Вона теж знецінюється. Все в країні треба індексувати. Тому що це дохід людини, – сказала політик. – Ми ухвалили рішення, що, перше, вона вже повинна бути 50 тисяч гривень при народженні дитини. 25% видається відразу, а все інше – частинами. Але індексується щороку».

Якщо парламент ухвалить цей закон, збільшена допомога буде виплачуватися з січня 2022 року, зазначила Лазебна.

Нагадаємо, що нині допомога при народженні і на дітей до 3-річного віку становить 41 280 грн. Спочатку виплачується одноразово 10 320 грн, а решта суми ділиться по 860 гривень на наступні 36 місяців. Виплати йдуть до 3-річного віку малюка.

Наприкінці травня Кабінет міністрів схвалив законопроект про збільшення розміру допомоги при народженні дитини до 50 тисяч гривень з 2022 року. З 1 січня 2023 року і надалі щорічно з 1 січня передбачається збільшення розміру допомоги при народженні дитини на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін (грудень до грудня попереднього року), який затверджується Кабміном.

Фото: ілюстративне

Схожі новини