Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Ні слідів, ні фрагментів одягу»: у Карпатах припинили пошуки зниклого в лютому туриста
12 Березня, 11:44

«Ні слідів, ні фрагментів одягу»: у Карпатах припинили пошуки зниклого в лютому туриста

Пошуки зниклого туриста-киянина, який загубився в ніч з 13 на 14 лютого в районі гори Гемба, що на Закарпатті – припинили. Рятувальники із 8 гірських рятувально-пошукових відділень, в тому числі і Львівської області, майже місяць шукали зниклого. Проте за весь цей час так і не змогли натрапити ні на сліди чоловіка, ні навіть на якісь фрагменти його одягу чи спорядження.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій України кажуть, вимушені були ухвалити таке рішення, – пише Обозреватель.

«За чинним законодавством активна пошуково-рятувальна фаза триває три доби, надалі вона продовжується до семи діб. Після цього може тривати за рішенням керівництва Держслужби з надзвичайних ситуацій. Ми продовжували пошуки», – уточнила Наталія Батир із відомства.

Надзвичайники пояснюють, пошуки чоловіка затягнулися майже на місяць, але не дали ніяких результатів. Адже в підсумку не були виявлені ні сліди лижника, ні фрагменти його одягу або спорядження. Саме тому пошуки вирішили зупинити.

За словами Батир, такої тривалої операції з порятунку заблукалого туриста на Закарпатті ще ніколи не проводили. Крім того, вона була досить масштабною – до неї залучили вісім гірських пошуково-рятувальних відділень ДСНС на Закарпатті, у Львівській області, враховуючи другий спеціальний центр швидкого реагування ДСНС міста Дрогобича, лісівників, волонтерів.

Крім того, територію моніторили з повітря за допомогою вертольотів МІ-8 і SuperPuma спеціального авіаційного загону ДСНС.

Нагадаємо, турист з Києва зник у ніч із 13 на 14 лютого. Також у горах заблукав його товариш, але чоловіка вдалося знайти і врятувати.  Для пошуків другого рятувальники залучили авіацію ДСНС.

Вертоліт МІ-8 здійснив 10 обльотів у районі зникнення чоловіка, але був змушений повернутися в Івано-Франківськ через погіршення погоди.  16 лютого на пошуки киянина вийшли також львівські рятувальники. 18 лютого пошукові загони нібито натрапили на сліди зниклого чоловіка, але вони обірвалися, адже в горах випало до 50 см снігу. 21 лютого до операції знову залучили вертоліт.

Схожі новини