«Ні в хаті всидіти, ні на вулицю вийти», – мешканці Буська потерпають від смороду з консервного заводу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Ні в хаті всидіти, ні на вулицю вийти», – мешканці Буська потерпають від смороду з консервного заводу
13 Червня, 13:49
logo-black

«Ні в хаті всидіти, ні на вулицю вийти», – мешканці Буська потерпають від смороду з консервного заводу

Роман Матвіюк, Антоніна Скляренко

Мешканці близько десяти вулиць у Буську підписалися під колективним зверненням до місцевої влади. Просять вплинути на ситуацію із нестерпним смородом, що несеться з місцевого консервного заводу.

«Коли спека на вулиці, таке враження, що ми у пеклі. Ні вікна прочинити в хаті, ні на вулицю вийти. Діти тлумляться вдома, бо на майданчику гратися просто неможливо, сморід страшний. Все через причеп з відходами, який стоїть позаду консервного заводу і майже поруч з нашими вікнами. В той причеп скидають залишки риби, яку переробляють на заводі. У пакетах і без. Вивозять, аж коли наповнять його доверху. Запах дирекції заводу не заважає, бо стоїть біля їхніх складських приміщень, туди рідко хто ходить. Але сам завод – поміж нашими будинками. Скільки по-доброму просили директорку Марію Діжак якось вирішити ситуацію, але їй просто байдуже», – розповідає LMN місцева Леся Вовк.

Мешканці будинків на вулицях Польна, Троянд, Злуки, Липнева, Довженка та інших прилеглих зорганізувались та написали звернення до представників влади. Просять нарешті вирішити ситуацію, а не просто годувати обіцянками, як завжди.

«Це порушує будь які санітарні норми. Чому ніхто не реагує, не розумію. До того причепа з відходами постійно злітаються бузьки та ворони, роздирають та розволочують ті гнійні продукти. Це ж має бути якесь належне утилізування відходів, а не як-будь. Ще якась біда від того кинеться», – додає жінка.

Нагадаємо, торік міський голова Буська заявив, що з метою перевірки діяльності підприємства направив відповідні запити в обласні контролюючі структури. Навіть обласна екологічна інспекція зверталася в Кабмін з проханням включити у план перевірок Буський консервний завод. Однак на тому все й завершилось.

LMN зателефонувала до Буського консервного заводу, проте нам повідомили, що директорки заводу на місці немає, а з журналістами там не бажають спілкуватись.

До речі, у 2017 році це підприємство відзначились гучним скандалом через постачання неякісної продукції військовим підрозділам у зону АТО. Тоді військові виклали у соцмережі фотодокази – тушонки, в яких не було м’яса, одні шкурки та жир. Волонтери підтвердили інформацію і додали, що консервовані м’ясні продукти цього виробника навіть собаки не їдять.

Голова Буської районної ради Богдан Глова у коментарі LMN зазначив, що підписи і звернення людей скерують до керівництва Держпромспоживслужби, які можуть вжити відповідні заходи.

 

 

Відео