Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ніхто не хоче до Львова: мешканці Мурованської ОТГ перекрили трасу
26 Лютого, 18:41
logo-black

Ніхто не хоче до Львова: мешканці Мурованської ОТГ перекрили трасу

Сьогодні, 26 лютого, жителі міста Дубляни, сіл Малехів, Грибовичі та Мурованської ОТГ перекрили трасу Львів-Київ у селі Гамаліївці. Люди вийшли на акцію, бо не хочуть бути приєднаними до Львова.

«Таке враження, що нами просто бавляться. А думку людей ніхто навіть враховувати не береться. Все вже написано, а законно це чи ні – кому яке діло. Якщо ми не вийдемо зараз, влада так і далі буде поводитися. Доєднає нас до Львова, та й мастіть собі голову. А куди будуть йти гроші з нашого бюджету? Кидатимуть нам якусь частину, як кістку для собаки», – обурюється учасник акції Микола Пащин.

Вся акція відбувалась на пішохідному переході у центрі Гамаліївки. Понад півсотні людей безперервно ходили по ньому близько 20 хвилин, потім на кілька хвилин зупинялися, аби пропустити чергу автомобілів, а тоді знову продовжували протест. Вже в обід трасу перекрили повністю. На дорозі по обидва боки утворились довжелезні затори.

Протестувальники в руках тримали плакати «Геть руки від Мурованської ОТГ», «Конституція вища, ніж закон» та Мурованська – ОТГ спроможна громада». На місці під час акції за порядком слідкувала поліція.

Протест тривав кілька годин.

88261078_831971880576940_620886579753254912_n
88082013_577293419551896_7400757705079521280_n-696x522

«Таке враження, що влада не хоче у мирний спосіб вирішувати питання, важливе для людей. Мешканців цих сіл просто продали, як худобу, Садовому. 25 тисяч людей хочуть зігнати, наче в одну кошару у колгоспі, – коментує ситуацію координатор ГО «Громада та ініціатива» Віталій Горбатенко. – Логіки Львівської міської ОТГ просто немає. У Мінрегіоні, коли громади приїжджали, їм казали, що одним із базових принципів завершення реформи децентралізації є збереження чинних ОТГ. Тоді чому Мурованську ОТГ, яка має бюджет в 100 мільйонів гривень і є самодостатньою, хочуть приєднати до Львова. Оце є якість політики Зе-команди?»

Сьогоднішня акція, за словами протестувальників, була попереджувальною. Якщо людей так і не почують, вони вдадуться до радикальніших дій. Обіцяють піти до столиці.

Нагадаємо, в понеділок, 24 лютого, Львівська ОДА направила до Кабміну перспективний план, у ньому сформовані територіальні громади області. Зокрема, до затвердження запропонували і Львівську ОТГ, в яку пропонують включити такі населені пункти: Брюховичі, Винники, Рудне, місто Дубляни, села Грибовичі, Гряда, Малехів, Зашків, Лисиничі, Бірки, Рясне-Руське. А також  Мурованську ОТГ, яку було створено у 2017 році, із селами Сороки-Львівські, Ямпіль, Гамаліївка і Муроване.

Фото: Цинічний Львів

Схожі новини