Ніхто не вірив, бо батько священник: юристи розповіли деталі справи про системне згвалтування львів’янки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ніхто не вірив, бо батько священник: юристи розповіли деталі справи про системне згвалтування львів’янки
17 Лютого, 11:50

Ніхто не вірив, бо батько священник: юристи розповіли деталі справи про системне згвалтування львів’янки

У Львові затримали священника, який роками вчиняв сексуальне насильство щодо своєї малолітньої доньки. Як розповів адвокат “ЮрФем: підтримки” Олег Іванов, який є захисником потерпілої у цій справі, батько знущався з постраждалої, ґвалтував її впродовж кількох років, знімав це на відео та фото, розбещував її.

“Це дуже добре, що ми його викрили, бо він постійно мав доступ до дітей. По сьогоднішній день. Весь той час, все розслідування, відколи вона була малолітньою. Він же мав доступ до інших дітей. Це є дуже важливо,” – зазначає адвокат.

Спочатку дівчина, досягнувши повноліття, звернулась по допомогу до психологині, яка й переконала її, що не варто замовчувати ці факти. Тоді — влітку 2021 року — постраждала звернулась до Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” і повідомила правоохоронців.

“Півтора року тупцювались ми на місці. Проблема була в тому, що ніхто їй не вірив. І поліграф був навіть не найбільш втішним, таким розпливчастим. Ніхто не міг повірити, що дійсно вона говорить правду, тому що її батько є священнослужителем. Ми проводили розслідування, допитували її, проводили поліграф. І на тому все “заглохло”,” —  каже Олег Іванов.

Тоді йому вдалось переконати прокурора, аби останній взяв ухвалу на обшук помешкання. Спочатку обшук видався безрезультатним, але під час нього виявили багато жорстких дисків з тисячами файлів.

“Я поступово опрацьовував ці файли, дуже важко щось шукати в такому масиві: багато часу на це йде. І ось через якийсь час знайшли фотографії, відео, і тоді закрутилось нормально розслідування. Ще раз допитали постраждалу вже по тих епізодах, які знайшли. Вона впізнала себе, батька, ті епізоди, коли вони відбувались і що саме було. І ці електронні докази збігаються з її показаннями”, – додав адвокат.

Зловмисника затримали та обрали йому запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави. Адвокат прогнозує, що найближчим часом захисник підозрюваного ймовірно подасть апеляційну скаргу на ухвалу про обрання запобіжного заходу.

“Відповідно я піду в апеляцію відстоювати рішення, щоб його лишили далі під вартою. (…) Зараз буде ще проведений ряд додаткових експертиз, додаткових слідчих дій. Окрім того, ще є дуже великий масив неопрацьованої електронної інформації. Ведеться розслідування. Дивляться ще, чи можливо є інші потерпілі особи від цього кривдника. І конкретно по нашій потерпілій теж опрацьовується, чи є ще якісь епізоди, які можна буде інкримінувати, – каже Олег Іванов.

Після того, коли це завершиться, справу передадуть до суду.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, — до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Відео