Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Німеччина оголосила, що направить Україні 14 танків Leopard 2
25 Січня, 12:51

Німеччина оголосила, що направить Україні 14 танків Leopard 2

Федеральний уряд Німеччини ухвалив рішення надати Збройним силам України основні бойові танки Leopard 2. Це стало наслідком інтенсивних консультацій, які відбулися з найближчими європейськими та міжнародними партнерами країни. Про це вказано на сайті Бундестагу, пише Громадське.

«Це рішення відповідає нашій відомій лінії на підтримку України в міру наших можливостей. Ми діємо в тісно скоординованій міжнародній манері», — сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц у Берліні.

Мета Німеччини — швидко зібрати для України два танкові батальйони з танками. Як перший крок Німеччина надасть 14 танків Leopard 2 A6 зі складів Бундесверу.

Шольц зазначив, що інші європейські партнери також передадуть танки Leopard-2. Тренування українських екіпажів мають розпочатися найближчим часом у Німеччині. Окрім навчання, пакет допомоги також включатиме логістику, боєприпаси та обслуговування системи.

Leopard 2 — це основний бойовий танк німецької армії, що також є на озброєнні інших країн НАТО. Він вважається однією з найкращих бойових машин у світі: має високу надійність та відмінну вогневу міць. До однієї з головних переваг відносять ще високий показник виживання екіпажу.

Найбільш поширеною версією є Leopard 2A4. Ця модель має автоматичну систему пожежогасіння, цифрову систему контролю над вогнем та вдосконалену вежу з титан-вольфрамовою бронею.

Схожі новини