Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Німці заборонили українську символіку на заходах 8-9 травня: Україна обурена
07 Травня, 09:13

Німці заборонили українську символіку на заходах 8-9 травня: Україна обурена

Влада федеральної землі Берлін заборонила прапори України та іншу українську символіку на акціях під час пам’ятних заходів 8 та 9 травня, прирівнявши їх до символіки сепаратистів та Росії. Відповідний документ поліції м.Берлін є в розпорядженні “Європейської правди”.

Раніше українські активісти в Німеччині домовились з місцевою владою про мирну акцію в Берліні та згадати жертв Другої світової війни, в якій загинули мільйони українців. Організатори отримали дозвіл і очікували , що на акції зберуться близько 20 тисяч українців.

Але ввечері 6 травня поліція Берліна надіслала організаторам документ, в якому вказано про заборону використання будь-якої символіки України під час відвідування пам’яток Другої світової війни.

Також на об’єктах заборонено перебування будь-яких представників українських організацій.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник висловив обурення таким вчинком німецької влади.

«Ми шоковані тим, що берлінська поліція заборонила носити прапори, пов’язані з Україною, 8 та 9 травня. Це ляпас Україні і ляпас українському народу», – заявив він.

За його словами, на такому тлі всі запевнення в солідарності з атакованою Україною – лише пусті фрази. Мельник закликав мера Берліна Франціску Гіффі та сенатора внутрішніх справ Іріс Шпрангер “негайно скасувати це сумнівне рішення”.

  • 0
  • 182
Схожі новини