Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Нові призначення Зеленського: Держохорона, Служба безпеки президента, судді
30 Травня, 08:22

Нові призначення Зеленського: Держохорона, Служба безпеки президента, судді

Президент Володимир Зеленський призначив начальником Управління державної охорони Олексія Оцерклевича.

Його попередника, Валерія Гелетея, президент звільнив.

«Олексій “Купол” Оцерклевич став відомим завдяки військовій хитрості, яка дозволила провести без жодного пострілу ротацію наших військових і добровольців у ДАПі – просто на очах у ватажка російських найманців Мотороли. Він принципово відстоював інтереси бійців у суперечках із керівництвом, через що не мав прихильності з боку пострадянських генералів», – йдеться у повідомленні Адміністрації президента.

Оцерклевич – заступник командира 1-го механізованого батальйону 93-ї окремої механізованої бригади у часи боїв за Донецький аеропорт, командир механізованого батальйону 54-ї окремої механізованої бригади у часи боїв на Світлодарській дузі. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. У 2017 році його відсторонили від посади через те, що озвучив проблему неналежних умов проживання військовослужбовців у наметах на Чугуївському полігоні.

«Наскільки мені відомо, на посаду шукали людину, яка пройшла гарячі точки війни і має бойове хрещення. Розумію, що завдання, які стоятимуть переді мною, – важкі. І хоч пропозиція була несподівана, я погодився. Треба ламати систему», – зазначив Оцерклевич.

 

Зеленський призначив Максима Донця заступником начальника Управління – начальником Служби безпеки президента.

Журналіст-розслідувач Михайло Ткач під час президентських виборів називав Донця людиною Коломойського.

«Багаторічний особистий охоронець Ігоря Коломойського в Україні тепер схоже став особистим охоронцем кандидата в президенти Володимира Зеленського», – писав Ткач.

 

Зеленський також призначив Вячеслава Штучного першим заступником начальника Управління державної охорони України.

Штучний є кандидатом юридичних наук, директором Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Зеленський підписав указ і про призначення трьох суддів, зокрема, судді Сколівського районного суду Львівської області Брону Андрія Любомировича.

 

Новопризначений заступник глави Адміністрації президента Олексій Гончарук відповідатиме за блок економічного розвитку та продовження реформ.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Тепер разом з Максимом Нефьодовим захищатимемо все правильне і здорове, що “народилось” в Україні за 4 роки та продовжуватимемо боротись зі “схематозом” та “хабарменами” з двох фронтів. У мене немає навіть тіні сумнівів щодо проукраїнськості позицій команди президента. І сьогодні я в цьому ще раз переконався», – додав Гончарук.

 

Іван Баканов, що був призначений першим заступником голови СБУ, із понеділка, 3 червня, тимчасово виконуватиме обов’язки глави Служби безпеки України, бо Василь Грицак буде у відпустці.

 

Тривають суди щодо попередніх призначень Зеленського.

Верховний суд розцінив як необґрунтований позов до Зеленського про визнання протиправним і скасування його указу про призначення Андрія Богдана главою Адміністрації президента.

Про це повідомляється на сторінці суду в Facebook.

«Верховний суд відмовив у відкритті провадження у справі, мотивуючи тим, що право на оскарження індивідуального акта суб’єкта владних повноважень надано особі, щодо якої цей акт прийнятий або прав, свобод та інтересів якої він безпосередньо стосується», – йдеться у повідомленні.

 

Фото: Etcetera

Схожі новини