Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Нового голову Старосамбірської РДА 5 років тому виносили на ношах
07 Лютого, 18:48
logo-black

Нового голову Старосамбірської РДА 5 років тому виносили на ношах

 Завтра, 8 лютого, об 11.00 у сесійній залі Старосамбірської РДА представлять нового очільника району Івана Грися. 5 лютого Президент підписав Указ про його призначення з випробувальним строком 3 місяці.

Іван Грись тричі був міським головою Старого Самбора – 3 2002 до 2015 року. Місцеві вважають, працювати на посаді голови райдержадміністрації не має ні морального, ні законного права.

Нагадаємо, у час Революції Гідності старосамбірчани пікетували мерію, висловлювали Івану Грисю недовіру. У лютому 2014-го під час народного віче меру начебто стало погано і працівники «швидкої» несли його поміж людьми до машини на ношах. Присутні скандували «Ганьба!».

 

 

У Єдиному державному реєстрі судових рішень міститься справа, за якою Івана Грися звинувачують у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. А три роки тому він фігурував у кримінальній справі щодо незаконного виділення земельних ділянок.

«За деякий час до завершення каденції Грися міська рада виділила земельні ділянки учасникам АТО. Мали утворитися два квартали – в районі Горішньої Посади на вулиці Митрополита Сенишина та у військовому містечку на вулиці Дністрова. На проект місто виділило майже мільйон гривень, – розповідає місцевий атовець, волонтер Руслан Пукшин. – Однак згодом виявилося, що землі отримали не тільки учасники АТО, а й люди, які не мають відношення до військових дій на Сході України. В районі Горішньої Посади незаконно виділили землю одній особі. Він розташований в незручному місці – в межах скотомогильника і старого цвинтаря. А на вулиці Дністрова, де є всі комунікації, проведена дорога, – наділи дісталися сімом «лівим» людям. Це особи, приближені до мера, – районний прокурор, родичі мера, його заступниці та місцевих депутатів».

Міська рада вже нового скликання звернулася до суду, щоби повернути наділи і віддати їх військовим.

«Суддя ухвалив рішення на користь позивача, та раптом пішов на пенсію. Почалися апеляції, касації. Грись досі не наказаний, хоча без його підпису жодна ділянка не могла бути виділена. Він всю вину звалив на секретаря. Включив дурня, мовляв, це вона йому документи на підпис підсунула. Справу тягнуть, видно, що хочуть замнути. Наступне засідання – аж 9 вересня, – додає Костянтин Шимирдяк, голова Старосамбірського об’єднання ветеранів бойових дій АТО. – Прокурор, якому він виділив землю, за два тижні її продав. От тепер відробляє гроші, відмазує Грися».

Як відомо, Іван Грись є помічником нардепа Андрія Лопушанського, члена фракції партії “Блок Петра Порошенка”. Місцеві припускають, саме нардеп лобіював його призначення.

51475062_802512336775248_2102902673446535168_n
51344569_387418338682901_6482877108925235200_n

«Думаю, навіть голова ЛОДА Синютка не хотів би його тут бачити. Та, певно, добре депутат Лопушанський постарався, замовив за нього слово. Мабуть, і він доклався, щоб його відмазати в судах, – каже депутат Старосамбірської міськради Ігор Бардич. – Призначення Грися для мене означає, що ніяких позитивних змін в нашій державі не може відбутися. Він продемонстрував, як в Україні можна працювати, оминаючи закони. За час своєї каденції десятки соток землі пороздавав своїм людям, всупереч генплану. Наприклад, у промисловій зоні – під садівництво. Всі розуміють, що там потім змінять цільове призначення і будуватимуть магазини. За час головування Грися у місті зрізали сотні дерев, а до бюджету ні гривні не потрапило».

Коли атовці дізналися, що на посаду очільника району хочуть призначити Івана Грися, написали звернення-протест до Президента України, голови Верховної Ради, ЛОДА, керівників НАБУ, Антикорупційного комітету. Однак їх не почули.

«Грись – підла, непорядна людина. Як та худоба, яку зі стола зганяють, а вона й далі рило в миску пхає, – каже Костянтин Шимирдяк. – Прошу всіх, хто там керує зверху, – не провокуйте нас. Бо колись терпець увірветься, зберемося з хлопцями і вистріляємо всю цю нечисть. Тут, а потім ще й у Верховній Раді. Бо вже нема сили дивитися на те злодіяння і брехню».

2-1
1-14
Схожі новини