Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Новояворівська лікарня подала найбільше в країні заявок на надання медичних послуг
19 Лютого, 10:11

Новояворівська лікарня подала найбільше в країні заявок на надання медичних послуг

З 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи, який торкнеться лікарень, що надають спеціалізовану (міські, районні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу. З квітня лікарні вже не отримуватимуть субвенцію з держбюджету. НСЗУ закуповуватиме у них медичні послуги і платитиме за них гроші. Аби отримувати гроші за надання медичних послуг лікарні повинні укласти з НСЗУ відповідні угоди, передає “Захід.нет”.

На початку лютого НСЗУ оголосила старт прийому пропозицій від лікарень «вторинки» і «третинки»на надання медичних послуг, який триватиме до 28 лютого.

Станом на вчора, 18 лютого, 1077 спеціалізованих медзакладів України подали до НСЗУ понад 5000 пропозицій.

Загалом є 26 пакетів медичних послуг. Кожна лікарня обирає ті пакети, медичні послуги яких вона зможе надати. Медичні послуги, які передбачені програмою медичних гарантій, надаватимуться безкоштовно, за умови, якщо пацієнт матиме скерування від сімейного лікаря. Тому ті, хто ще не обрав сімейного лікаря, повинні зробити це до 1 квітня. Якщо ви прийдете на прийом до спеціаліста без скерування, то за медпослугу заплатите з власної кишені.

Безкоштовно і без скерування можна буде звертатися лише до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра та нарколога. Також безкоштовною буде екстрена медична допомога.

Деякі медичні заклади подають пропозицію на максимальну кількість пакетів медпослуг, інші обирають лише декілька напрямків.

“Є й такі, які ще не подали жодної заявки. Тому раджу не відкладати на останній день, а працювати вже. До 28 лютого залишилося не так вже й багато часу”, – каже директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Марія Возниця.

Серед тих, хто обрав максимальну кількість пакетів медичних послуг є Новояворівська районна лікарня імені Юрія Липи. Вона подала заявку на 21 пакет медичних послуг з 26 можливих. Більше за неї наразі не подав ніхто. У Новояворівській лікарні планують лікувати інсульти, надавати складну неонатальну допомогу дітям, а також практично всю хірургічну допомогу пацієнтам.

Пропозиції лише на один пакет медичних послуг подала 251 лікарня, на два пакети – 151, на три – 104.

«Трохи більше тижня пройшло з моменту початку прийому пропозицій на укладення договорів. За цей час 69% комунальних закладів, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, вже подали пропозиції до НСЗУ. Це дуже потужний результат, який свідчить про готовність регіонів до запровадження другого рівня медичної реформи», – каже директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський.

Станом на 18 лютого вже є трійка лідерів серед областей, лікарні яких подали найбільшу кількість пропозицій. Серед них Дніпропетровська, Харківська та Львівська.

Фото: Експрес.

Схожі новини