Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Новий голова уряду Гончарук розповів про «червоні лінії» для Авакова та покатався на самокаті
02 Вересня, 08:03

Новий голова уряду Гончарук розповів про «червоні лінії» для Авакова та покатався на самокаті

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук у відеозверненні до школярів з нагоди Дня знань показав приміщення Кабінету міністрів та проїхав ним на самокаті.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів журналістам, що нові міністри проведуть аудит впровадження освітньої і медичної реформ.

«Медична реформа – це однозначно правильна історія. Реформа освіти, нова українська школа – однозначно правильна історія. Є питання менеджменту звичайно. Ідея правильна, але як вони були втілені ми зараз подивимось всередині міністерств. По-чесному. Коли ти розумієш замисел, гроші ходять за дитиною, гроші ходять за пацієнтом – це дуже правильні речі. Правильні механізми фінансування. Коли людина має свого конкретного лікаря, коли держава платить за ці послуги. Це дуже правильні речі. Це ефективність, шлях до ефективності. Це також стимулює конкуренцію. Але наскільки якісно відбувалась імплементація, як менеджерувалась ця історія, ми подивимось».

Новий уряд має на меті побороти контрабанду в Україні вже у поточному році.

«Є Макс Нефьодов. Я йому дуже вірю, я вважаю його дуже сильним менеджером і порядною людиною. Тому я дуже вірю, що цього року контрабанда, як системне явище піде у минуле. У нас для цього є все: є Служба безпеки, є Прикордонна служба з новим менеджером, є Макс. Йому треба пару місяців, щоб зробити систему керованою, бо зараз це, скоріше, мозок без рук і ніг».

Уряд вивчає питання можливості провести всеукраїнський перепис населення до кінця 2019 року.

«Ми не будемо ініціювати – ми проведемо. Він уже був запланований на грудень наступного року. Але ми вивчаємо можливість провести його уже в цьому році. Бо за нашими оцінками, це дозволить державі зекономити наступного року величезні кошти. Зникнуть “мертві душі”, нам треба побачити – скільки нас».

Рішення залишити Арсена Авакова було одним із найскладніших.

«Рішення по Авакову дискутується і є складним. Але справа, якою я і моя команда займається, узагалі не має простих рішень. Єдине що я можу сказати: ми дуже чітко окреслили червоні лінії, поговорили серйозно. Я вважаю, що Аваков зробив багато хорошого для країни в певний період часу. Водночас є багато підстав вважати, що він великий бізнесмен, який має певні свої інтереси. Якщо преса, громадянське суспільство будуть мати дуже конкретні претензії, ми з президентом домовились: перша серйозна підстава вважати, що модель поведінки неприпустима, і будь-яка людина (не тільки Аваков) – має піти. Одна з тих реформ, яка не відбулася, – це реформа поліції. “Патрулька” була… й далі вона не пішла. Реформу кримінальної поліції треба продовжувати».

Буде тісно спілкуватись з президентом Володимиром Зеленським.

«Я розраховую на те, що ми з президентом – а я є частиною його команди – будемо спілкуватися наскільки тісно, настільки це необхідно для того, щоб ми розуміли одне одного з півслова.  Тому що він політичний лідер команди, яка була обрана українським народом і абсолютно точно він – це той камертон, з яким потрібно звіряти всі складні рішення, які ми будемо приймати. Ми більше така команда менеджерів, яка найнята навести лад у процесах. Обійняти посаду запропонував сам Зеленський. У пана Зеленського є один дедлайн – це вчора».

 

Фото: Українська правда

Схожі новини