Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Новий навчальний рік: уряд розглядає три сценарії
16 Липня, 20:45

Новий навчальний рік: уряд розглядає три сценарії

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій визначив свої рекомендації до організації навчального процесу. Вони базуватимуться на тому, що Україну поділять на кілька зон, залежно від рівня захворюваності: “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” і “червону”.

Про це повідомляє ТСН.

Відтак, уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв:

“Низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі; високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно; середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни” – йдеться у повідомленні.

Найбільш вірогідним в Україні вважають третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть такими: дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту; скасування масових заходів і екскурсій; проведення зборів педколективів у дистанційній формі; запобігання скупчення великої кількості людей; розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку; окремі заняття проводитимуть на свіжому повітрі та застосовуватимуть комбінове навчання.

“Школярам та студентам, які входять до групи ризику (мають хронічні, легеневі, розлади імунної системи, захворювання на цукровий діабет, тощо),  рекомендуватимемо  перейти на дистанційне навчання чи екстернатну форму”, – наголошують урядовці.

Пріоритет у відвідуванні закладу нададуть школярам початкової школи.  Для учнів перших-четвертих класів  дистанційного навчання максимально уникатимуть.

Крім того, на карантин навчальні заклади можуть закривати на 14 або 7 днів. Також у Міносвіти планують, що вчителям не будуть щотижня робити тести.

Схожі новини