Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Новий рекорд: ціна газу в Європі злетіла до 2260 доларів за тисячу кубів
02 Березня, 13:46

Новий рекорд: ціна газу в Європі злетіла до 2260 доларів за тисячу кубів

Ціни на газ у Європі зросли до 2260 доларів за тисячу кубометрів. Це відбулось внаслідок повідомлень про банкрутство оператора “Північний потік-2”. Відповідні дані  опублікувала лондонська біржа ICE, пише Економічна правда.

Після того, як ціна сягнула піку, вона дещо опустилася, і станом на 11:10 за Києвом становила 1980 доларів за тисячу кубів. Добове зростання становить майже 50%.

Ціни на газ почали активно зростати у понеділок, 21 лютого, після визнання Путіним “незалежності” терористських угрупувань на окупованих територіях України. А 24 лютого, коли розпочалася повномасштабна війна Росії проти України, ціни сягнули піку у 1540 доларів за тисячу кубів.

Однак після цього вартість знову пішла на спад через певні причини. Зокрема через те, що санкції ЄС, США та Британії практично не торкалися енергетичного сектору Росії, а європейські компанії замовляли ще більше газу в РФ, який та прокачувала через Україну вже в умовах війни.

Та вже у вівторок стало відомо, що оператор газпромівського “Північного потоку-2” збанкрутував, що фактично зробило газогін вартістю 11 млрд доларів металобрухтом у морі.

Схожі новини