Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Новий виклик: у Львові відбувся допрем’єрний показ опери «Запорожець за Дунаєм»
21 Травня, 09:11

Новий виклик: у Львові відбувся допрем’єрний показ опери «Запорожець за Дунаєм»

У пʼятницю, 19 травня, у Львівському національному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької відбувся допрем’єрний показ опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського.  Як розповіли LMN під час брифінгу, це вже восьма постановка в історичному контексті опери. 

В опері закладено нові сенси та підтексти, що робить її надзвичайно актуальною. Водночас події, про які йдеться в опері, є схожими із сьогоднішніми реаліями: 

«Одним із напрямків цієї творчої програми є актуалізація української класики, особливо в час війни, коли ми зрозуміли не тільки війну міжідеологічну, політичну, але й культурну з руським миром. Це питання стає надсучасним, надважливим для України і не тільки, тому що світ по-новому відкриває нас», – зазначив генеральний директор-художник керівник Львівської опери Василь Вовкун.

24-20

Він також розповів про історичні передумови написання цієї опери. За слова Василя Вовкуна, це був період, коли українська культура була на периферії царської москви. Сама прем’єра «Запорожця за Дунаєм» відбувалась в Санкт-Петербурзі в Маріїнському театрі. До того ж, Семен Гулак-Артемовський виконував головну роль – Карася. Відомий драматург писав твір українською, а співав – російською. 

Процес підготовки до вистави тривав три роки. Як підкреслила режисерка-постановщиця Оксана Тараненко, змінились виклики, які стояли перед театром:

«За цей час, поки ми готували цей твір, ми розуміли що виклик часу – інший. Українське слово,  музика, всі якості мають бути втілені новою мовою, яка достукається і дійде до свідомості та сердець нового глядача… Наше завдання створювати новий український репертуар і дуже сподіваємось, що нові покоління українських глядачів будуть знати «Запорожця за Дунаєм» саме в нашій новій редакції і будуть сприймати його тепер як еталонний твір»,  – наголосила Оксана Тараненко.

Вистава у її режисурі постане перед глядачами у музичній редакції Олександра та Дмитра Саратських, видовищній сценографії Тадея Риндзака, колоритних костюмах Людмили Нагорної та сучасній хореографії Олексія Буська під орудою відомої інтерпретаторки української музики Ірини Стасишин. Лібрето – Миколи Бровченка та Оксани Тараненко. 

Насолодитись оперою сьогодні  можна буде о 18:00. Придбати квитки можна тут.

Схожі новини