Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Новина збентежила, але паніки нема»: у селі на Жовківщині, де гостювала хвора на коронавірус, усі здорові
13 Березня, 19:48
logo-black

«Новина збентежила, але паніки нема»: у селі на Жовківщині, де гостювала хвора на коронавірус, усі здорові

Юлія Швидко

З 71-річною жінкою з Радомишля Житомирської області, що сьогодні померла від коронавірусу, два тижні тому контактували шестеро родичів, які мешкають у селі Замочок на Жовківщині.У них взяли аналізи. Усі вони – здорові, кажуть лікарі.

«Ми виявили шістьох осіб, які контактували із хворою жінкою. Всіх їх обстежили, ознак захворювання нема, їх стан задовільний. Ці люди уже пройшли двотижневий карантин, адже саме стільки часу пройшло після контакту із пацієнткою. Небезпеки зараження від тих осіб немає», – зазначив в.о. керівника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.

У село Замочок виїхала санепідемстанція. Провели дезінфекцію у школі, дитячому садку та місцях, якими ходила хвора.

«Коли ж тільки почули про коронавірус, думали: та це ж далеко, мабуть, до нас з Китаю не дійде. Потім була думка, що інфекція більше буде у великих містах, де багато людей. Ніхто й припустити не міг, що наше село потрапить у зону ризику, – каже LMN пані Іванна, яка працює у дошкільному навчальному закладі у селі Замочок. – Жіночка, яка померла, гостювала в одній багатодітній сім’ї. Там наймолодші дітки – дівчатка-двійнятка – навчаються у другому класі. Ще є школяр у п’ятому класі. Інші діти трохи старші. Але за останніх два тижні ніхто з них не хворів, жодних ознаків грипу не мав. То надіємося, що у селі коронавірусу не буде».

Жінка каже, що у селі школа та дитячий садок закрили на тритижневий карантин.

«Людей у селі ця новина збентежила, але паніки нема. Усі зберігають спокій. Не видно, аби наші мешканці дуже боялися – поки не відмовляються від звичного життя. А що ми можемо зробити? Залишається лише молитися, аби Бог від нас цю напасть відвернув», – додає пані Іванна.

Нагадаємо, що жінка, у якої виявили коронавірус, повернулась з Польщі 1 березня. Її стан здоров’я погіршився 3 березня, але вона не звернулась до лікарів, не самоізолювалась і 8 березня ходила до церкви. А після приїзду з Польщі гостювала на Львівщині.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини