Іноземні країни змінюють умови в’їзду для українських туристів: нові правила | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Іноземні країни змінюють умови в’їзду для українських туристів: нові правила
14 Жовтня, 11:44

Іноземні країни змінюють умови в’їзду для українських туристів: нові правила

На літній сезон багато європейських країн спростили пандемічні правила в’їзду для туристів. Та з приходом осені і наростанням нової хвилі захворюваності на коронавірус вони змінилися. Деякі країни почали висувати більш жорсткі вимоги до подорожуючих з України, передає Zaxid.net.

В Іспанію досі можна їхати без вакцинації і тестів на коронавірус, лише заповнивши онлайн-форму.

Інші країни ще влітку запровадили далекоглядні правила. Наприклад, без змін залишились правила в’їзду у Литву і Чехію – тут приймають туристів, що зробили щеплення вакцинами, визнаними в ЄС. Ідеться про препарати від BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson.

Із 9 вересня для українців відкрилась Польща. Утім, пускають туди лише туристів, вакцинованих тими ж BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson із відповідним сертифікатом про вакцинацію. Інакше – 7-денний карантин.

Якщо раніше для поїздки в Румунію достатньо було негативного результату ПЛР-тесту, то тепер у країні від карантину звільняються тільки вакциновані визнаними в ЄС вакцинами від коронавірусу, діти до 16 років і ті, хто їде через країну транзитом. Важливо, що паперові «жовті» сертифікати Румунія не визнає, лише ті, що згенеровані мобільними додатками за європейським зразком.

Оскільки Німеччина виключила Україну зі списку безпечних країн, з 10 жовтня відвідати цю країну з туристичною метою без карантину і без тестів можуть тільки повністю щеплені визнаною ЄС вакциною подорожні. Сертифікат про вакцинацію не потрібен дітям до 12 років, якщо вони їдуть з дорослим, який отримав весь курс щеплень від коронавірусу. Також перед поїздкою до Німеччини і дорослим, і дітям будь-якого віку необхідно заповнити та роздрукувати або зберегти на телефон анкету.

Франція з 11 жовтня без карантину приймає також лише вакцинованих українців. Вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації препаратом Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації іншими вакцинами – Pfizer, Moderna, AstraZeeca/Vaxzevria/Covishield. Невакциновані туристи мають перебувати 7 днів на самоізоляції та здати ПЛР-тест.

Із 11 жовтня кордони для вакцинованих визнаними в Європі препаратами українців відкрила Велика Британія – країна визнала українські ковід-сертифікати. Та все одно перед прильотом у Велику Британію потрібно забронювати та оплатити ПЛР-аналіз на коронавірус, що здається упродовж двох діб перебування в країні. Також потрібно заповнити анкету. Так само вакцина, схвалена ЄС, у парі з ПЛР-тестом звільняє від карантину подорожуючих до Італії.

Із вакцинацією будь-яким препаратом, зокрема Covishield, Sinopharm та Sinovac, без змін приймають українців СловаччинаАвстрія та Ісландія.

Із 18 вересня правила в’їзду для українців змінила Латвія. Потрапити в країну «без поважної причини» і без карантину можна лише вакцинованим (навіть китайськими вакцинами) українцям, що мають відповідний сертифікат. Це пов’язано з тим, що Латвія віднесла Україну до країн «червоної зони». Так само із 20 вересня зробила й Естонія.

Із 9 вересня лише вакцинованих різними препаратами туристів із відповідними сертифікатами приймає і Фінляндія. Негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус перепусткою у цю країну вже не є. Із вересня українців, щеплених схваленими в Україні вакцинами і зі сертифікатом в Дії приймає і Норвегія.

У вересні визнавати українські ковід-сертифікати почала і Швеція. Країна визнає вакцинацію препаратами Covishield, Sinopharm та Sinovac. Так само змінили літні правила Албанія та Угорщина.

ІталіяДаніяНідерландиБельгіяПортугаліяШвейцаріяХорватіяСербія, ГреціяБолгарія і Туреччина, як і влітку, приймають туристів з України, які не мають сертифікату про вакцинацію, з негативним результатом ПЛР-тесту, зробленого не раніше, аніж за 72 години до перетину кордону. Щоправда, в Італії до тесту додається 5-денний карантин для невакцинованих.

Із вересня і Швеція приймає негативні результати ПЛР-тесту, якщо немає ковід-сертифікату. Це ж стосується Албанії та Угорщини.

Оскільки ситуація із захворюваністю на коронавірус змінюється швидко, так само блискавично можуть змінюватись і правила в’їзду в ту чи ту країну. До того ж, кожен уряд сам встановлює правила з огляду на показники захворюваності різних країн. Тому перед поїздкою перевіряти актуальну інформацію про умови в’їзду можна на сервісах:

Інформація на сайтах Timatic та Traveldoc оновлюється із затримкою, хоча нею і користуються авіакомпанії для перевірки документів пасажирів. Тому варто мати посилання на офіційні документи і сайти, щоб у разі необхідності показати їх. Окрім того, в нагоді стане чат-бот від українського МЗС.

Фото: ілюстративне

  • 0
  • 2861
Відео