Обласна прокуратура зайнялася чиновниками, які наживалися на амбулаторіях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Обласна прокуратура зайнялася чиновниками, які наживалися на амбулаторіях
27 Квітня, 15:32

Обласна прокуратура зайнялася чиновниками, які наживалися на амбулаторіях

Очільнику одного із управлінь ЛОДА, його підлеглому та керівникам товариства погодили підозри у привласненні бюджетних коштів, виділених на будівництво амбулаторій. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила головна прокурорка Львівщини Ірина Діденко.

«Слідство з’ясувало, що впродовж 2018 року із бюджету виділено кошти на будівництво шести об’єктів, переважно амбулаторій. Тендер на всі об’єкти виграло одне товариство. Наразі маємо достатньо доказів, тому погодили підозри у привласненні 1,3 мільйона гривень при будівництві амбулаторії монопрактики в селі Дубравка засновникам ТОВ, тимчасово виконувачу обов’язків начальника управління ЛОДА та його підлеглому», – пише Ірина Діденко.

Прокурорка вказує, що для реалізації свого замислу ці особи внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості: завищили об’єми, вартість виконаних робіт та використаних матеріалів.

«Це при тому, що, фактично, роботи виконані не були, – додає Діденко. – Наразі двом керівникам товариства про підозри оголошено. Чиновники для їх вручення не з’явились, кажуть, що захворіли. Варто нагадати службовцям про відповідальність. За вчинене їм загрожує від 5 до 8 років ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю».

Зараз прокуратура готує клопотання про обрання запобіжних заходів для підозрюваних, відсторонення їх від посад. Також правоохоронці перевіряє причетність і інших осіб та привласнення коштів при будівництві решти амбулаторій.

Ірина Діденко зазначає, що цією справою займаються прокурори, слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ. Слідству сприяє голова ЛОДА Максим Козицький.

Нагадаємо, у грудні 2018-го видання “Наші гроші” писало, що управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації визначило переможцем чотирьох закупівель з будівництва амбулаторій у сільській місцевості ТОВ «Градобуд-Престиж». Зокрема, у селах Долішнє, Верчани, Шегині та Дубравка. Кожна угода – на кілька мільйонів гривень, загалом – 36, 3 млн грн.

Незмінним конкурентом фірми «Градобуд-Престиж» у чотирьох закупівлях виступило ТОВ «Гудвіпс», яке завжди пропонувало вищу ціну і не знижувало її на жодному з аукціонів, зазначали “Наші гроші”.  Ці дві компанії пов’язані зокрема своїми власниками. ТОВ «Градобуд-престиж», яке прописане на Сколівщині, належить жителям села Загірне Стрийського району Андрію Яцурі (19%) та Василю Загородному (81%). Останній у 2012 році балотувався у народні депутати України від Партії регіонів, а його партнер Андрій Яцура виступив довіреною особою кандидата. Крім цього, у 2014 році Василь Загородний став керівником та засновником громадської організації «Західноукраїнське антикорупційне об’єднання» спільно з Володимиром Сехом та Ігорем Дзядевичем.

Згідно з YouСontrol, до серпня 2018 року Загородний разом з Яцурою спільно володіли ТОВ «Гудвіпс», яке прописане в місті Хирів Старосамбірського району, а керівником фірми був їхній односельчанин Олександр Баранюк. Після того, як Загородний та Яцура вийшли зі складу засновників товариства «Гудвіпс», його кінцевим бенефіціаром став той самий Олександр Баранюк.

Фото: Фейсбук
Відео