Тетяна Пасічник
Цьогоріч на Конкурс проєктів місцевих ініціатив зареєстровано 2170 заявок. Минулого року їх було 2130.
Заступник голови ЛОДА Іван Собко зазначив, що в обласному бюджеті на конкурс передбачили 140 млн грн.
«Приємно, що у пріоритеті, як завжди, освіта і культура. Задоволений результатом роботи у районах, – розповідає LMN Іван Собко. – Відбиратимуть найкращі мікропроєкти справедливо. Здійснюватимуть оцінку три експерти. Пізніше сформують рейтинг, виведуть по шкалі середній бал. Розподілятимуть кошти обласного бюджету в межах визначеного фінансового ресурсу на обласний конкурс. Однозначно виграють, як і кожного року, найцікавіші та найкреативніші. А особливо ті, де громада готова давати значний бюджетний внесок».
Також Іван Собко додав, що найбільш пасивними є обласні заклади та установи. Вони цьогоріч зареєстрували лише 79 мікропроєктів.
«Як заступник голови я дуже незадоволений активністю і бажанням працювати у керівників обласних закладів. Це проблема, яка говорить про те, що в них або все настільки добре, або їм просто все рівно. Вони не зацікавлені залучати кошти з бюджету для свого розвитку, – каже. – Ми по цьому зробимо окрему нараду і будемо розбирати кожен заклад окремо. З’ясуємо, чому не працюють та не подаються на конкурс».
Трійка районів Львівщини, які лідирують: Золочівський, Жовківський, Старосамбірський. У обласній раді кажуть, Старосамбірщина здійснила ривок із минулорічного шостого місця на третє.
Лідери за кількістю зареєстрованих заявок серед ОТГ: Бібрська, Радехівська, Жовтанецька. У Конкурсі 2019 року було так: Радехівська, Давидівська, Бібрська.
Нагадаємо, від 28 жовтня стартував прийом заявок на Конкурс проєктів місцевих ініціатив. Він тривав до 29 листопада.
Фото: zolochiv.net, ЛОР.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь