Обмежили вплив та підвищили податки: у Верховній Раді розпочали боротьбу з олігархами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Обмежили вплив та підвищили податки: у Верховній Раді розпочали боротьбу з олігархами
01 Липня, 20:12

Обмежили вплив та підвищили податки: у Верховній Раді розпочали боротьбу з олігархами

Сьогодні Верховна Рада проголосувала два законопроекти, які покликані обмежити вплив так званих олігархів на управління державою та збільшити надходження у бюджет від їх діяльності.

Законопроект №5599, який в народі назвали про олігархів, визначає, хто такий олігарх. Це людина, яка має активи від 2,3 млрд грн, має суттєвий вплив на ЗМІ, є монополістом і бере активну участь у політиці. Такі люди потраплять у спеціальний список РНБО і вони протягом 10 років не зможуть прямо або опосередковано фінансувати партії, брати участь у великій приватизації і зобов’язані подавати електронну декларацію.

Крім того, усі топ чиновники повинні звітувати про контакт з олігархами зі списку, в іншому випадку – їм буде загрожувати звільнення.

 

«Демократичною, європейською країною, якою і є Україна, повинні управляти державні інституції: Парламент, Уряд, Президент і суди. Політикою і держуправлінням мають займатися люди, яких делегували для цього українці на виборах. А великий бізнес повинен займатися бізнесом, генерувати ВВП, податки і давати робочі місця. В Конституції чітко вказано, що джерелом влади в Україні є народ. Про олігархів там немає жодного слова і я дуже радий, що цим законопроектом ми додатково обмежимо вплив олігархів», – коментує народний депутат Павло Бакунець, представник Яворівщини на Жовківщини у Верховній Раді.

 

Також Парламент сьогодні прийняв у першому читанні так званий «антиахметівський» законопроект, який посилює податковий тиск на олігархів.

 

«Це додатковий удар по олігархах, особливо тих, які працюють у сфері металургії. Парламент передбачив збільшення податкового навантаження на залізну руду та зростання екологічного податку. Крім того, є й хороші новини для місцевого самоврядування – на місця буде надходити податок з землі. Разом з тим, у тексті законопроекту ще багато суперечливих норм, які потрібно виправити до другого читання. Наприклад, мені не подобається норма про акциз з цигарок, який буде перерозподілятися через загальний бюджет на місцевий рівень. Тому попереду – багато роботи», – додає Павло Бакунець.

 

Відео