Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Оброшинські землі хочуть вкрасти”: мешканці Пустомитівщини пікетували ЛОДА
19 Листопада, 13:48
logo-black

“Оброшинські землі хочуть вкрасти”: мешканці Пустомитівщини пікетували ЛОДА

Тетяна Пасічник

Сьогодні під стінами Львівської ОДА зібрались мешканці сіл Оброшине, Конопниця та Ставчани. Люди виступають проти їх приєднання у Пустомитівську ОТГ, яку ще поки не створили. Натомість вимагають, аби їм дали дозвіл створити власну ОТГ – Оброшинську.

«Нас хочуть загнати проти нашої волі. Як колись наших дідів до колгоспу, так нас до Пустомит зараз женуть, – каже LMN мешканець села Оброшине Михайло Гладьо. –  Ми вже двічі подавали документи про об’єднання, але до них весь час «докопуються», нібито кома чи крапка не там. Оброшинські землі просто хочуть вкрасти».

Люди вимагають об’єднання вже майже рік. Кажуть, найголовніша проблема – влада їх не чує.

«Я вже не знаю як волати, кричати, просити. Дослухайтеся до наших слів і дозвольте об’єднатись громаді, яка є самодостатньою і може давати сама собі раду, – виступає у сесійній залі сільський голова Ставчан Петро Панахид. – Хочемо організувати громаду з населенням не менше 8 тисяч людей. Нам кажуть, що ми не зможемо існувати самостійно, але ж наш індекс платоспроможності – 0,6, а норма для такої громади – 0,3. Дітей шкільного віку у нас близько тисячі, дошкільнят – 250. Багато підприємств. Тому не бачу ніяких проблем, які можуть завадити об’єднанню».

Мешканці сіл переконують, владі просто не вигідно давати дозвіл на об’єднання.

«Нам натякнули, що кусок Оброшинської землі – лакомий. «Майола» дає левову частку у районний бюджет, в місяць – майже 30 мільйонів. Звичайно ж, їм не хочеться втрачати це, – пояснює один з активістів Михайло Федечко. – Вчора одна наша група була на профільній комісії, а інша – в кабінеті, де засідав міністр з Києва. Лозинський каже йти у профільну комісію. Ті, натомість, кажуть йти до Лозинського. І що робити?».

Якщо у найближчий час мешканці таки не отримають дозвіл на створення Оброшинської ОТГ, кажуть, перекриватимуть Городоцьку та Самбірську трасу, аби їх нарешті почули. Однак здаватись люди не готові.

Фото: LMN.

Схожі новини