Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Обстеження безболісне, триває кілька хвилин»: як визначити, чому не настає вагітність
04 Лютого, 13:07
logo-black

«Обстеження безболісне, триває кілька хвилин»: як визначити, чому не настає вагітність

Помилкою сімейних пар, які хочуть невдовзі стати батьками, є те, що вони не діагностують стан власного здоров’я напередодні, вважає лікар клініки “UROSVIT” Уляна Тітова. Вона відповіла на найпоширеніші питання, з якими у медичний заклад щодня звертаються молоді жінки.

Що обстежувати, якщо бажана вагітність не настає?

– Основним та найдоступнішим методом візуалізації матки та яйників є УЗД. Для динамічного обстеження яйників гінекологи призначають фолікулометрію, за допомогою якої визначають,  чи відбувається повноцінне дозрівання фолікула, тобто чи відбувається овуляція. Під час овуляції зрілий фолікул розривається, і з нього виходить яйцеклітина. У цей період відбувається запліднення.

Які показання до фолікулометрії?

– Показаннями до даного обстеження є порушення менструального циклу та неможливість завагітніти. Причинами цих порушень можуть бути як часті стреси та зміна клімату (відбувається тимчасовий гормональний дисбаланс), так і ендокринологічні захворювання (наприклад, підвищена або знижена функція щитовидної залози, полікистоз яйників, пухлинні захворювання).

Як відбувається обстеження?

– Для більш точної діагностики я рекомендую внутрішньовагінальне обстеження, що здійснюється вагінальним датчиком. Обстеження безболісне, триває не більше десяти хвилин.

Коли найкраще здійснювати обстеження?

– Обстеження слід розпочати на восьмий день місячного циклу та здійснювати кожні три дні  до настання овуляції (приблизно 3-4 обстеження).

Що можна діагностувати?

– На восьмий день можна виявити домінантний фолікул. Він є більшим за інші, в цей період його розмір становить 10-12 мм. На 11-12 день циклу, в нормі, розмір фолікула має становити 15 мм. Овуляція настає, коли розмір фолікула становить 20-24мм, на 14-15 день місячного циклу. (Розміри вказані для непорушеного місячного циклу тривалістю 28-30 днів).

 

Консультація уролога, гінеколога, УЗД:

Адреса: м.Львів, вул.Огієнка,3 (на території “Залізничної лікарні”).

Тел. для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.

Схожі новини