Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Водії не розмовляють з пасажирами»: на польсько-українських пунктах пропуску все більшає людей
27 Березня, 19:26
logo-black

«Водії не розмовляють з пасажирами»: на польсько-українських пунктах пропуску все більшає людей

До допомоги українцям, які через пункти пропуску «Рава-Руська – Гребенне» та «Краковець – Корчова» намагаються повернутися додому, долучилися рятувальники. Вони зустрічають людей на нейтральній території, чотирма автобусами везуть їх до прикордонників. Учора для прибулих поставили палатки, де люди могли зігрітися гарячим чаєм та кавою. Сьогодні палаток не було.

«Сьогодні уже перевезли більше тисячі наших земляків. Водії-рятувальники працюють у спеціальних хімічних захисних костюмах, в окулярах, мають респіратори. Після зміни усе це утилізовується, – розповідає LMN речник ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев. – Автобуси вміщають тридцять пасажирів, але на один рейс їх беруть по 18-20, аби не було тісного контакту. Водії не розмовляють з пасажирами, аби випадково не інфікуватися. Бо ж у нинішній ситуації рятувальники теж дуже потрібні, тому їм не можна виходити зі строю. Серед пасажирів дітей немає. Це, як правило, заробітчани, які через пандемію поспішають додому».

yzobrazhenye_viber_2020-03-27_14-33-12
yzobrazhenye_viber_2020-03-27_14-33-08

Віталій Туровцев каже, що вчора на пунктах пропуску працювало лише два автобуси. Через великий наплив людей сьогодні додали ще два. Натомість нині немає палаток для обігріву.

«Надворі потепліло, тому вирішили обійтися без них. Такі палатки готуємо на понеділок, якщо потрібно буде, бо наступного тижня обіцяють суттєве пониження температури», – додає речник ДСНС.

Служби Люблінського воєводства зазначають, що на пунктах пропуску кількість українських громадян зростає, весь час прибувають нові автомобілі. Поляки кажуть, що для українців організували туалети, забезпечили їх теплими напоями.

Нагадаємо, що після вчорашньої заяви міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про закриття кордонів для авіасполученння, поїздів та автобусів у ніч на 28 березня на митних переходах з Польщею різко зросла кількість людей. Особливо багато українців на піших пунктах пропуску у Раві-Руській, Краковці та Ягодині.

Станом на 16.30 на пунктах пропуску на українсько-польському кордоні Корчова – Краковець із польської сторони було понад 1600 українців, на пункті Гребенна – Рава-Руська – понад 500, Дорогуськ – Ягодин – близько 1500, повідомляє “Радіо Свободи”.

Фото: з відкритих інтернет-джерел та ДСНС

Схожі новини