Один із найстаріших патріархатів світу визнав ПЦУ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Один із найстаріших патріархатів світу визнав ПЦУ
09 Листопада, 10:42

Один із найстаріших патріархатів світу визнав ПЦУ

Вчора, 8 листопада, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ під час літургії в день Собору Архістратига Михаїла у храмі Архангелів під час Божественної літургії поминав ім‘я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України, пише УП.

Як повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря, достовірність інформації підтверджено з двох інформованих джерел, а також оприлюдненим відеозаписом богослужіння.

«Зараз очікується офіційне повідомлення. Таким чином Олександрійський Патріархат долучився до числа Церков, які визнають автокефалію Православної Церкви України. Як відомо, Олександрійська Церква має у диптихах друге після Вселенського Патріархату місце», – каже Євстратій Зоря.

Зоря також опублікував офіційне повідомлення про визнання Патріаршого і Синодального Томосу Вселенського Патріархату про автокефалію Української Церкви та включення імені Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Диптиху для поминання. Також він написав переклад документу на своїй сторінці у Фейсбуку.

Нагадаємо, Олександрійський патріархат став першим серед старих патріархатів православного світу (після Константинополя), який почав євхаристійне спілкування з ПЦУ та почав поминати її предстоятеля. Олександрійський патріархат займає друге місце у диптиху православних церков світу.

Загалом у диптиху перебуває 15 автокефальних церков, а ПЦУ в ньому посідає останнє місце.

До речі, 29 жовтня Польська автокефальна православна церква заявила про невизнання Православної церкви України.

 

  • 0
  • 73
Відео