Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Офіцерів запасу призиватимуть на строкову службу
10 Березня, 09:47

Офіцерів запасу призиватимуть на строкову службу

Цього року на строкову службу в армію призиватимуть офіцерів запасу. Вона триватиме 18 місяців. Про це розповів виданню АрміяInform начальник відділу комплектування офіцерським складом штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Сергій Волков.

«Мова йде про офіцерів запасу віком до 43 років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу і знаходяться в запасі. Рішення про призов щорічно приймає керівництво ЗС України», – каже Волков.

Нагадаємо, деякі ЗМІ писали, що офіцерів запасу призиватимуть з 1 квітня. Полковник не впевнений, що буде саме так.

«Строки призову, обсяги, військово-облікові спеціальності визначають накази міністра оборони України та начальника Генерального штабу. Поки що жодного наказу не видано, і не визначені терміни, коли їх призиватимуть. Але початкова організаційно-планова робота у військкоматах з цією категорією військовослужбовців вже йде. Збираються послужні картки, уточнюються картотеки, кількість цих офіцерів», – зазначив Волков.

За його словами, відповідальність і організацію цієї роботи покладено на військові комісаріати. Туди офіцери повинні з’явитися і пройти медогляд. Але вже після того, як визначать обсяги облікових спеціальностей. Ці офіцери повинні відповідати умовам для проходження служби за станом здоров’я і не мати відстрочок. На цю категорію поширені такі ж відстрочки, як і для строковиків.

«Потім у військкоматах проведуть атестаційні комісії, і після цього офіцерів можуть призвати на військову службу – на 18 місяців. Призивають шляхом зарахування слухачами курсів перепідготовки і підвищення кваліфікації військових вузів. Три місяці дано на підготовку за військово-обліковою спеціальністю. І потім – призначення для проходження військової служби, як правило, не бойових частин ЗСУ», – наголосив полковник.

Він уточнив, що офіцерів запасу не залучатимуть до участі в операції Об’єднаних сил. За 6 місяців з дня призову вони можуть укласти контракт на проходження військової служби на строк від 1 року. Лише тоді їх можуть залучити до участі в ООС.

Після закінчення 18-місячного строку служби їх звільняють встановленим порядком у запас.

Фото: Уніан

Схожі новини