Огляд у гінеколога: що бачить та що лікує | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Огляд у гінеколога: що бачить та що лікує
28 Червня, 11:21

Огляд у гінеколога: що бачить та що лікує

Будь-якій жінці необхідна консультація гінеколога, аби вчасно діагностувати та лікувати захворювання жіночих статевих органів, а також для їхньої профілактики.

Хто такий гінеколог?

Це – досвідчений лікар, який спеціалізується на лікуванні зовнішніх та внутрішніх органів репродуктивної системи, може виявити практично будь-яке серйозне захворювання на початкових стадіях. Консультацію гінеколога у Львові можна отримати у медичному центрі «Уросвіт».

Що робить гінеколог при першому огляді?

Після опитування лікар-гінеколог Львівського медичного центру «Уросвіт» розпочинає огляд на кріслі. Стандартно раз на рік при первинному огляді всім жінкам береться аналіз на онкоцитологію. Якщо при візуальному огляді гінеколог побачить ознаки запалення, він запропонує здати аналізи на ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом), посіви на флору, фемофлору, Ph-метрію, щоб виявити причину. Забір таких аналізів процедура абсолютно безболісна.

А взагалі, що робить гінеколог? Він займається профілактикою та лікуванням захворювань вульви, піхви, матки та її шийки, маткових труб, яєчників. Гінекологи стежать за репродуктивним здоров’ям, ведуть вагітність, лікують безпліддя. Фахівець з гінекології виявить вірус папіломи людини, складе програму спостереження його ускладнень. Запропонує комфортний спосіб контрацепції. При настанні менопаузи підбере замісну терапію.

Що бачить гінеколог при огляді?

Кожна жінка хоча б одного разу ставила це питання. Внутрішній огляд проводиться за допомогою дзеркал. Приватний гінеколог Львів виявляє зміни у піхві: запальні процеси, пухлини, поліпи та інше. Також лікар проводить бімануальне дослідження: промацує стінки піхви, матку, яєчники. Це додатково дозволяє отримати інформацію про стан матки.

Додаткове обстеження

Щоб встановити точний діагноз, гінекологу може знадобитися провести ряд додаткових обстежень. Обсяг необхідного обстеження підбирається у кожному даному випадку індивідуально. Це можуть бути: кольпоскопія, аналізи на гормони, консультації суміжних фахівців: уролога, ендокринолога, УЗД органів малого тазу чи молочних залоз, мазки на статеві інфекції.

Призначення лікування

Консультація гінеколога  завершується призначенням лікування. Коли лікар зібрав усі дані та встановив діагноз, він розробляє схему подальшої терапії. Гінекологи «Уросвіту» дотримуються сучасних європейських стандартів лікування захворювань. Індивідуальний підхід, сучасна діагностика, застосування препаратів із доведеною ефективністю – основа успішного лікування. Крім того, у медичному центрі «Уросвіт» можна зробити УЗД малого тазу або молочних залоз, в тому числі з еластографією та еластометрією.

Час до гінеколога!

Є низка симптомів, які жінкам не можна ігнорувати. Необхідно якнайшвидше записатися на прийом до гінекологів медичного центру «Уросвіт». Якщо вас нічого не турбує, то відвідувати гінеколога слід не менше ніж раз на рік. В інших випадках – час до гінеколога!

  • Турбує свербіння, печіння, почервоніння, висипання на слизовій оболонці зовнішніх статевих органів.
  • Є біль (будь-якого характеру) внизу живота та паховій області.
  • З’явилися виділення або запах із піхви.
  • Цикл не регулярний чи затримка місячних понад 7 днів.
  • Рясні менструації або тривалістю понад 10 днів.
  • Є міжменструальні кров’янисті виділення.
  • Необхідно підібрати надійний метод контрацепції.
  • Якщо протягом року ви плануєте зачаття малюка.

 

УЗД гінекологічне

У медичному центрі «Уросвіт» можна пройти всі види УЗД з гінекології. Зокрема, трансвагінальне УЗД органів малого таза, трансабдомінальне УЗД, на визначення терміну вагітності. Цей метод діагностики дає 70% інформації лікарю-гінекологу про стан здоров’я жіночих статевих органів.

Кольпоскопія

Профілактичні огляди гінеколога грають істотну роль у ранній діагностиці передракових станів і раку шийки матки. Приватний лікар Львів рекомендує усім жінкам з 25 років робити один раз на рік кольпоскопію та цитологію. Дівчатам, інфікованим онкогенними штамами ВПЛ, починати таке обстеження краще з 20 років. Ці два простих способи допомагають виявити клітини, які можуть у майбутньому перетвориться на онкогенні.

Коли гінеколог бачить вагітність?

Прийшовши на огляд до гінеколога, лікар може запідозрити вагітність з перших днів затримки за характерними ознаками, які жінка може і не помітити. За допомогою УЗД вагітність можна діагностувати вже з 2-3 тижнів, а серцебиття плода побачити з 5-6 тижнів вагітності. Ось і відповідь на питання, коли гінеколог може побачити вагітність. Якщо жінка завагітніла, то обов’язково маєте стати на облік у першому триместрі. На ранніх термінах лікар отримає вихідні дані про стан організму і зможе прогнозувати, а значить запобігти можливим ускладненням.

Гінеколог у нашому медичному центрі

У медичному центрі «Уросвіт» функціонує гінекологічне відділення, де прийом веде приватний лікар-гінеколог, ціни за консультацію якого доступні на сайті у розділі «ціни». Так, первинна консультація коштує 500 гривень, повторна, яка сталася протягом одного місяця,  – 400 гривень, а первинна консультація лікаря-гінеколога з оглядом на гінекологічному кріслі та забором аналізів (без їх вартості) – 800 гривень. Крім того, медичний центр пропонує CHECK-UP для жінок, що передбачає повне обстеження організму. Записатися на прийом до гінеколога можна за телефоном: +38(096) 700-30-80.

 

Лікар Марія Ярославівна Долепа

Медичний центр «Уросвіт»

 

 

 

 

 

 

Відео