“Ой, нумо, нумо, заплетемо шума…”: у селищі на Львівщині відбулися весняні гаївки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Ой, нумо, нумо, заплетемо шума…”: у селищі на Львівщині відбулися весняні гаївки
05 Травня, 17:21
logo-black

“Ой, нумо, нумо, заплетемо шума…”: у селищі на Львівщині відбулися весняні гаївки

Сьогодні, 5 травня, у Щирці, що на Львівщині, на території храму Пресвятої Трійці, відбулися великодні гаївки.

Організували ігри та забави для дітей молодь, спільнота Св. в. Варвари УГКЦ. Як розповідає голова спільноти Анастасія, їхня мета – не лише зберегти цю традицію, а й навчити молодше покоління любити її.

“Наша Україна славиться багатьма традиціями. Гаївки виникли ще давним-давно, але завдяки нашим пращурам, які передавали все з покоління в покоління цей звичай дійшов і до наших часів. Наша спільнота св. в. Варвари хоче зберегти і навчити молодше покоління поважати і найголовніше це любити наші звичаї. Ми закликаємо інших в теперішньому сучасному світі не забувати свої традиції, своє коріння та своє походження”, – ділиться Анастасія Бурмеха, голова спільноти.

Гаївки проходять на території церкви вже кілька років поспіль і постійно дарують щасливі моменти дітям, а також показують, що українська культура – особлива.

“На мою думку, зволікати не можна і потрібно згадувати наше минуле, нашу історію і наші традиції, які нас ідентифікують, як націю. Уже давно прийшов час українцям повертати свої, нагло викрадені та заборонені у минулому звичаї.  Вірю, що з Божою поміччю, нам вдасться вберегти своє, рідне, українське, для наступних поколінь”, – каже Лілія Варгаль, заступниця голови спільноти Св. в. Варвари.

Додамо, що обрядові весняні ігри – гаївки – дуже давня українська традиція, що прийшла з дохристиянських часів. Це складова, або ж окремий вид весняних ігор, які зараз збереглись, в основному, на Галичині: Львівщині, Тернопільщині, Івано-Франківщині, також бувають на Поділлі – Хмельниччині, Вінниччині.

User Image
Вікторія Вітер
Відео